G.Žiemelio valdoma arena vysis Kauno „Žalgirio” rūmus

Dar ne visi vilniečiai spėjo priprasti prie „Siemens” arenos perkrikštijimo (naujasis jos šeimininkas, aeronautikos sektoriaus milijonieriaus Gedimino Žiemelio kontroliuojama įmonė „DG21” jai suteikė įmonės „Avia Solutions Group” (joje G.Žiemelis užima valdybos pirmininko pareigas) pavadinimą), o jau kalbama apie jos rekonstrukciją. 

25 milijonus JAV dolerių kainavusi didžiausia sostinės arena buvo pastatyta 2004 metais ir pavadinta „Siemens” - ši korporacija už teisę naująją sostinės arena dešimt metų vadinti savo vardu sumokėjo neskelbiama sumą. Tiesa, žiniasklaidoje buvo praslydusi informacija, jog ši suma galėjo sudaryti milijoną litų.

arena1

 Taip „Avia Solutions Group” arena galėtų atrodyti po rekonstrukcijos. Projekto vizualizacija.

Arena gali priimti dešimt tūkstančių krepšinio sirgalių, o koncertus čia gali stebėti net 12500 klausytojų. Tačiau 2011 metais Kaune išdygus „Žalgirio” arenai, didžiausios šalyje uždaros arenos titulas nukelavo į laikinąją sostinę.

 

 

Dabar gi kovoje dėl didžiausios uždaros arenos arenos titulo Vilniaus ir Kauno šansai galėtų išsilyginti. Po to, kai G.Žiemelis, neslepiantis ambicijų Vilniuje sukurti naują modernų krepšinio klubą (ir net svajojantis apie NBA) savo paskyroje feisbuke paviešino kelias būsimos rekonstruotos arenos vizualizacjos, žiniasklaidos priemonės netrukus išsaiškino, kad atnaujinta arena galėtų talpinti 16,5 tūkstančio krepšinio mėgėjų ir net 20 tūkst. koncertų klausytojų – tiek jų per anšlagus susirenka į Kauno „Žalgirio” areną. Taip pat paviešintas ir numatomas rekonstrucijos biudžetas, kuris turėtų sudaryti apie 10 milijonų eurų. Pačią areną planuojama atnaujinti iki 2023 metų vidurvasario.

avia2

 Taip „Avia Solutions Group” arena galėtų atrodyti po rekonstrukcijos. Projekto vizualizacija.

Dešimt milijonų eurų kainuosianti rekonstrukcija G.Žiemeliui neturėtų būti didelis galvos skausmas – verslininko interneto svetainėje rašoma, jog jo turtas vertinamas 630 milijonų eurų.