Tarandė: be „Lidl”, „Verslo parko” - ir dar šis tas

Artimu metu Tarandės prieigų landšaftas gali gerokai pasikeisti. „Lidl”, „Verslo parkas”, o dabar – ir dar vienas ganėtinai įdomus projektas.

Savivaldybės puslapyje paskelbti projektiniai pasiūlymai byloja apie bendrovės „Tarandės valda” čia vystoma savotišką savitarnos centrą. 

Projekto mintis – paslaugų paskirties pastatų kompleksas. Žinoma, gerokai besiskiriantis nuo sovetmečiu miegamuosiuose rajonuose išdygusių tuometinių buitinio aptarnavimo kompleksų, tačiau turintis panašią idėją.

tarand2

 Planuojamas projektas Tarandėje. Projekto vizualizacija.

Pagal vystytojo projektavimo užduotį pastatai bus pritaikyti universalūs, pritaikyti kiekvieno paslaugos teikėjo poreikiui. Pastatuose galimos vykdyti veiklos: prekių priėmimo/išdavimo punktai; paslaugų/gamybos dirbtuvės; ekspozicinės patalpos (gaminamų/parduodamų įvairių prekių ekspozicijai); sporto/masažo studija, buitinės technikos remontas, šunų kirpykla, dviračių/motorolerių remontas, foto studija ir panašios kūrybinės dirbtuvės, taip pat patalpos pritaikytos asmens mėgstamam hobiui. Dalis teritorijoje numatomų paslaugų paskirties statinių veiks savitarnos principu. Visas komplekso valdymas bus automatizuotas, rašoma projektiniuose siūlymuose.

 

Kadangi sklypas yra gana arti Ukmergės pl. šalia įvažiavimo į miesto dalį - Tarandę, vieta yra patraukli vystyti paslaugų paskirties statinius. Statiniai planuojami detaliajame plane numatytoje užstatymo zonoje. Teritorijoje numatomi trys pastatų grupės, susidedančios iš sublokuoti nesudėtingų statinių iki 80 kv.m. Statiniai yra skirtingų plotų su atskirais įėjimais.

tarand4

Planuojamas projektas Tarandėje. Projekto vizualizacija.

Pagrindiniame fasade yra įrengiami vartai su langais ir durimis, kad patalpas būtų galima lanksčiai pritaikyti įvairiai veiklai. Visose patalpose bus su išvedžioti inžineriniai tinklai (elektra, vanduo, nuotekos, signalizacija) Paslaugų teikėjai patalpas pagal numatomos vykdyti veiklos pobūdį įsirengs pagal savo poreikius (apdaila, inžinerinė įranga ir pan.). Kiekvienam statiniui yra numatyta automobilių stovėjimo vieta. Numatoma veikla neturi būti susijusi su pavojingu, aplinką teršiančiu užsiėmimu.

tarand3

Planuojamas projektas Tarandėje. Projekto vizualizacija.

Šiuo metu sklypas yra apleistas. Sklypas yra apžėlęs jaunais medžiais ir įvairiais krūmynais, aukšta žole. Sklypo teritorijoje buvo sodintas vaismedžių sodas (obelys, kriaušės, slyvos). Sklypo pakraštyje, ties Edinburgo gatvės tvora yra pasodinta tanki spygliuočių gyvatvorė. Sklypo teritorijoje vertingų želdinių nėra. Statybos metu krūmai ir vaismedžiai sklypo teritorijoje kertami.

  

Pagal projektinių pasiūlymų užduotį sodinami medžiai tarp Tarandės gatvės ir sklypo ribos. Sklypo teritorija palei Edinburgo gatvę bus želdinama naujais želdynai. Apželdintose veja sklypo vietose bus numatomi sodinti krūmai ar medžiai, jų sprendiniai bus tikslinami projekto rengimo metu, rašoma projektiniuose siūlymuose.