„Ozo” kaimynystėje bręsta didžiuliai Jaunimo nakvynės namai

Nors šiandieninė padėtis optimizmu nekvepia, tačiau jo nestokoja nekilnojamo turto projektų vystytojai. Neseniai savivaldybės puslapyje paviešinti gana įspūdingų apimčių jaunimo nakvynės projektiniai pasiūlymai. 

 Visai netoli neseniai pavadinimą pakeitusios „Siemens” arenos, „Vichy” vandens parko, „Ozo” prekybos centro esančių J.Railos ir V.Gerulaičio gatvių sankirtą netrukus bus galima drąsiai vainti Jaunimo kvartalu, mat čia greta jau esančų ir statomų kuklesnių apimčių nakvynės namų, turėtų atsirasti iš išties nemenki Jaunimo nakvynės namai. 

Paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose rašoma, jog V.Gerulaičio g.4 sklype planuojamas 18500 kv.m bendro ploto (iš jų – 11700 kv.m antžeminė dalis) pastatas. Šiuo metu šio sklypo dalyje yra pradėtas bet nebaigtas statyti administracinės paskirties pastatas, kuris bus griaunamas. Projektuojami jaunimo nakvynės namai yra gerai išvystytoje teritorijoje paslaugų atžvilgiu. Statytojo vertinimu, tai padidins lankytojų skaičių šalia esančiuose objektuose, būsimiems Jaunimo nakvynės namų lankytojams patogesnis objektų pasiekiamumas, rašoma projektinuose pasiūlymuose.

vizul2

 Projektuojami Jaunimo nakvynės namai V.Gerulaičio gatvėje. Projekto vizualizacija.

Naujuose Jaunimo nakvynės namuose numatoma įrengti 416 numerių. A tipo numeriai – vienvietis arba dvivietis kambarys, kuriame gali būti apgyvendintas vienas žmogus, sudaro 24,05 proc. visų numerių. B tipo numeriai – dvivietis kambarys su viena dviviete arba dviem atskiromis vienvietėmis lovomis, sudaro 33,14 proc. visų numerių. C tipo numeriai – numeris skirtas trims/keturiems asmenims, su galimybe atskirti miegamas zonas, sudaro 40,38 proc. visų numerių. D tipo numeriai – standartinis dviejų miegamųjų numeris su viena dviviete ir dviem atskiromis lovomis ir bendra poilsio erdve (aukštesnės klasės), sudaro 2,40 proc. visų numerių.

 

Kadangi projektuojami jaunimo nakvynės namai, pastato struktūra yra labai svarbi. Patalpų išdėstymas turi būti labai aiškus. Todėl pats pastats bei jo struktūra yra labai lakoniška ir nesudėtinga. Pagrindiniai patekimai į pastatą orientuoti į gatvės pusę per recepcijas. Iš jų galima patekti į vidinį kiemą kurioje formuojama bendra poilsio erdvė. Iš recepcijos svečiai pasiskirsto į kambarius. 

Dviejų operatorių pasirinkimas lėmė ir dėl pasaulyje susiklosčiusios situacijos – dėl karantino ir neapibrėžtos situacijos ateityje, neaiškaus verslo modelio. Buvo nuspręsta numatyti du jaunimo nakvynės namų operatorius – jeigu uždarius vieną pastato dalį karantinui, kita pastato dalis galėtų nepriklausomai veikti ir aptarnauti klientus. Tai atsispindi ir pastato palninėje struktūroje - planuojamos dvi recepcijos su atskirais patekimais į pastatą, kambarių numeriai išdėstomi taip, jog galėtų nepriklausomai veikti atskirų operatorių pastato ribose.

vizul1

Projektuojami Jaunimo nakvynės namai V.Gerulaičio gatvėje. Projekto vizualizacija.

Pirmame aukšte šiaurinėje, rytinėje ir pietinėje perimetro pusėse planuojamos komercinės patalpos kuriose galėtų būti įvairios mažos parduotuvės, maitinimo bei kitų paslaugų patalpos. Vidiniame kieme – bendro naudojimo erdvė apsistojusiems svečiams, vasaros metu, galėtų būti vasaros kavinė. Komercinių patalpų dydžiai ir paskirtys bus derinami atsiradus nuomininkams. Patalpos turės atitikti numatomai paskirčiai keliamus reikalavimus. Komercinių patalpų paskirtys bus detalizuojamos techninio projekto arba statybų stadijoje.

Ties J.Ralio gatve ir pagrindiniais įėjimais į pastatą, planuojamos trumpalaikio automobilių sustojimo vietos, taksi sustojimo vietos ir autobusų sustojimo vietos. Jaunimo nakvynės namai gali priimti apie 11 standartinio dydžio autobusų (t.y. apie 55 vietų talpinantis autobusas). Ties Jaunimo nakvynės namais numatomos dvi trumpalaikės autobusų sustojimo vietos. Jų parkavimas yra numatomas greta esančiose parkavimo aikštelėse – autobusams pritaikytose aikštelėse.

 vizul3

Būsimų Jaunimo nakvynės namų planas. 

Projektuojamo pastato fasadai atitinka pastato paskirtį – svarbu, jog pastatas būtų įsimintinas, išskirtinis. Tai lyg sukurtas logotipas – visi keturi fasadai yra skirtingų, tarpusavyje suderintų spalvų kompozicija. Kaip pavyzdį galime pateikti kolegų darbą Palangoje – viešbutis „Palanga SPA Life Balance Hotel“ pasižymintis savo išskirtinumu – pastatas suprojektuotas su nuolydžiu, kas pastatui suteikia įsimintinumo ir tai tapo jo vizitine kortele. Visuomeninės paskirties pastatui svarbu išskirtinumas, įsimenamas įvaizdis ir atpažįstamas logotipas. Ši mintis gimė, diskutuojant su Operatoriumi – atpažįstamas įvaizdis. Fasadai iš skirtingų rakursų matomi skirtingų, tarpusavyje suderintų spalvų kompozicijos – geltona ir žalia; žalia ir mėlyna; mėlyna ir raudona; raudona ir geltona.