Molėtų plentas: „Argintos” imperija plėsis

Sėkmingus rodiklius demonstruojanti bendrovė „Arginta”, besidarbuojanti metalo apdirbimo, vandentvarkos ir atsinaujinančios energijos, sektoriuose ir daugeliui vilniečių, važiuojančių Molėtų plentu, puikiai atpažįstamų iš savitų pastatų, ketina plėsti savo teritorijas. Tiesa, šį kartą orientacijos kryptis – mokslas. 

Bent jau taip galima suprasti iš projekto, paviešinto savivaldybės puslapyje. Būsimas pastatas, iškilsiantis šalia jau esančių „Argintos" pastatų (tik jau ne Molėtų plente, o šalia esančioje Nalšios gatvėje) iš pradžių buvo numatytas projektuoti kaip komercinės paskirties pastatas, tačiau dabartinis tikslas - pakeisti pastato naudojimo paskirtį ir pritaikyti patalpas pagal pasikeitusius poreikius. Prekybos paskirties pastato projekto paskirtis keičiama į mokslo paskirties paskirtį.

at1

Būsimasis „Argintos" pastatas. Projekto vizualizacija.

Projektuojamas vieno aukšto mokslo paskirties pastatas su prototipų kūrimo, eksponavimo salėmis, ekspertų darbo patalpomis antresolėse, taip pat visą pastatą aptarnaujantis korpusas su biuro kabinetais, konferencijų salėmis, poilsio patalpomis. Sklypą numatoma išlyginti tiek, kad būtų galima patogiai naudotis pastatu. Aplink pastatą projektuojamos automobilių stovėjimo aikštelės, elektromobilių krovos aikštelė, dviračių laikymo aikštelės, pėsčiųjų takai, žali plotai. 

 

Sklypo pietų ir šiaurės dalyse numatomas perspektyvinis užstatymas panašaus tipo statiniais (beje, neseniai rašėme, jog šalia kursis ir V.A.Bumelio bendrovė). Įvažiavimai į sklypą projektuojami iš Nalšios gatvės. Įvažiavimai pakeliami iki pėsčiųjų takų lygio. Projektuojamam pastatui parinkta centrinė sklypo dalis. Pastatas planuojamas pailgos formos, besitęsiantis nuo sklypo rytinės iki vakarinės ribos. Sklype esantis tvenkinys, skirtas lietaus vandeniui surinkti, performuojamas įrengiant atramines sienutes. Tarp pastato ir tvenkinio numatoma vieta paplūdimio tinklinio aikštelei. 

at2

Būsimasis „Argintos" pastatas. Projekto vizualizacija.

Projektuojamas karkasinis vieno aukšto su antresole pastatas. Didžiausias aukštis salėse iki laikančiųjų konstrukcijų apačios 6,5 m. Pirmame pastato aukšte projekte numatyta 14 prototipų kūrimo ir eksponavimo salių. Taip pat projektuojamos patalpos ekspertams, eksploatavimo komandai. Pirmame aukšte ir antresolėje: darbo kabinetai, konferencijų salės, WC, valymo priemonių ir inventoriaus patalpa, poilsio ir valgymo erdvės. Kiekviena ekspovavimo ir prototipavimo patalpa suprojektuota kaip nepriklausomai veikiantis vienetas: turi atskiras persirengimo patalpas darbuotojams, WC ir dušą. Valymo priemonės ir inventorius bus laikomas atskiroje spintoje. Lankytojams projektuojamas atskiras WC blokas, pritaikytas žmonėms su negalia. 

at3

Būsimasis „Argintos" pastatas. Projekto vizualizacija.

Produkcijos ir žaliavos atvežimui/ iškrovimui projektuojama rampa. Po priėmimo produkcija išskirstoma vežimėliais į atitinkamas patalpas. Gaminių priėmimui, išdavimui iš kiekvienos salės numatyti vartai. Virš kiekvienos prototipavimo ir eksponavimo salės antresolėje yra numatyti darbo kabinetai ekspertams. Patekimui į antresolę projektuojamos laiptinės. Prototipavimo ir eksponavimo salėms skirtas pastato plotas – apie 3100 kv.m. , patalpos ekspertams - apie 960 kv.m., pastato eksploatavimo komandai – apie 90 kv.m. Virš darbuotojų poilsio ir maitinimo zonos ant stogo, planuojama įrengti terasą.

at4

Būsimasis „Argintos" pastatas. Projekto vizualizacija.