Į Tarandę ateina verslo parkas

Savo laiku tik centrine „Aprangos” būstine, žuvų rūkykla, televizijos laidų filmavimo studija „Arteta” garsėjusi Tarandė pastaruoju metu kaip magnetas traukia prekybininkus. Neseniai šioje Pašilaičių senūnijos mažaaukščių namų kvartale duris atvėrė „Rimi” prekybos centras, o dabar savivaldybės puslapyje pakelbti projektiniai siūlymai byloja apie čia netrukus turėsiančiais prasidėti didžiulio prekybininkų projekto „Vilniaus verslo parkas” statybas. 

Prekybos, admiistracinių ir sandėliavimo patalpų bendras plotas užims per 24 tūkst. kv.m ir bus statomas Ukmergės gatvės 362 numeriu pažymėtame sklype – netoli Vakarino aplinkelio ir automagistralės Vilnius-Panevėžys. 

Svarbiausi pastato fasadai orientuojami į šio kelio pusę. Atstumas nuo magistralinio kelio iki pastato ~ 72 m, nuo pietryčių sklypo kraštinės ~ 261 m, nuo pietvakarių kraštinės ~ 29 m, nuo šiaurės vakarų ~ 12 m, iki esamo administracinio pastato ~ 30 m. Sklypo pietryčių kraštinė ribojasi su J. Glaubico gatve, prie kurios kitoje pusėje susiformavęs mažaaukštės statybos individualių namų kvartalas. Pagal detaliojo plano sąlygas, sklypo kraštinėje išilgai J. Glaubico g. projektuojama 4 metrų aukščio akustinė siena, rašoma projektiniuose siūlymuose.

tarand1

 „Vilniaus verslo parkas” . Projekto vizualizacija.

Automobilių parkavimas - antžeminis. Požeminis parkavimas neprojektuojamas. Suprojektuota 544 parkavimo vietų, iš jų 3vnt. A tipo neįgaliesiems pritaikytos vietos ir 22vnt. B tipo neįgaliesiems pritaikytos vietos. 

Prekybos paskirties pastatas skaidomas į du tūrius - siauresnis ir platesnis. Jie betarpiškai sulieti tarpusavyje. Platesnioji pastato dalis sudaryta iš laikančių GB kolonų, metalinių santvarų su laikančiu profiliuotu paklotu. Pagrindiniame, plačiajame tūryje išdėstytos prekybos bei sandėliavimo paskirčių patalpos. Pastato savininkas ateityje planuoja nuomoti atskiras pastato zonas fiziniams ir juridiniams subjektams, todėl statinio planinė funkcinė schema sudalinta į 42 atskirus plotus - turtinius vienetus, kiekvienas jų funkcionuos savarankiškai. Pagal turtinių vienetų paskirtį bus suformuota 21 vnt. sandėliavimo paskirties ir 21 vnt. prekybos paskirties vienetai su jiemas priklausančia administracine dalimi. Užsakovas numato, kad išnuomavus statinio turtinius vienetus 100 % bus suformuotos ~483 darbo vietos.

tarande2

„Vilniaus verslo parkas” . Projekto vizualizacija.

Sandėliavimo zona orientuojama galinėje pastato dalyje, iš Jono Glaubico g. pusės. Patalpos projektuojamos vieno aukšto. Šio vieneto dydis apie 460 kv.m., patalpų aukštis švaroje ne mažesnis nei 8,5m. Patekimas į sandėliavimo patalpas projektuojamas per vartus ir duris.

tarande5

„Vilniaus verslo parkas” . Projekto vizualizacija.

Prekybos paskirties salės taip pat bus vieno aukšto. Šio vieneto dydis apie 460 kv.m., patalpų aukštis švaroje ne mažesnis nei 8,5m. Patekimai projektuojami du. Vienas iš mažesniojo tūrio, pirmajame aukšte. Kitas per prekių pristatymo, bei išvežimo vartus iš Ukmergės g. pusės. Didžiojo pastato tūrio sienos iš daugiasluoksnės plokštės. Stogas sutaptindas - ruloninė danga ant apšiltinimo ir profiliuotų laikančių lakštų. Statinio energetinio efektyvumo klasė A+

tarande3

„Vilniaus verslo parkas” . Projekto vizualizacija.

Mažesniajame - siaurajame tūryje, suplanuotos turtiniams vienetams priklausančios administracinės ir prekybos paskirčių funkcinės zonos. Jos išdėstomos per du aukštus. Prekybos patalpos talpinamos pirmame aukšte. Šios erdvės dydis apie 70-85 kv.m., patalpų aukštis - apie 4,5m. Jos turi funkcinį ryšį su prekybinėmis salėmis didžiajame tūryje. Antrame aukšte – biurų zona. Jų dydis sieks apie 70-135 kv.m, patalpų aukštis - apie 3,35m.

Pastato išorės apdaila, spalvinis sprendinys, fasado ritmika parinkta maksimaliai prisitaikant prie esamų sklype pastatų. Taip projektuojamas pastatas įsilieja į esamą aplinką ir dera tarpusavyje. Pastate vyrauja pilki, balti spalvų deriniai. Didžioji dalis išorės sienų numatoma iš pilkos spalvos daugiasluoksnių termoizoliacinių sieninių plokščių, montuojamų horizontaliai (vieno aukšto zona). Administracinė pastato dalis (dviejų aukštų zonos) iš baltos spalvos aliuminio-stiklo fasadinės sistemos.

tarande4

„Vilniaus verslo parkas” . Projekto vizualizacija.

Pastate numatyti pagrindiniai funkciniai plotai: - Prekybos plotas – apie 11425 k.v. m. Sandėlavimo plotas – apie 9600 k.v. m. Pagalbinės paskirties plotai – apie 150 k.v. m. Laiptinės – apie 205 k.v. m. Biurų patalpos – apie 2700 k.v. m.

tarande6

 „Vilniaus verslo parkas” . Projekto vizualizacija.