Medinis Vilnius: atsisveikinimas su Pamėnkalnio gatvės troba

Dar vienas Vilniaus medinukas netrukus turėtų pavirsti istorijos dulkėmis – šį kartą Pamėnkalnio gatvėje. Visai netoli Holokausto ekspozicijos ir aikštės su paminklu Čijunei Sugiharai, daugiabučių – senesnių ir naujos statybos - apsuptyje stūkso du medinukai, pažymėti tuo pačiu 20 numeriu. Vienas jų gyvenamas, kitas gi – jau senokai apleistas ir primirštas. Štai pastarasis ir „reinkaruosis” į du modernius tūrius. 

„Esama situacija neadekvati aplinkai, medinė bakūžė disonuoja su aplinka, kai tuo tarpu sklypo paskirtis - daugiabučių gyvenamųjų namų statybai, todėl reikalingi architektūriniai-urbanistiniai sprendimai, kuriais būtų keičiama ir tobulinama esama urbanistinė situacija”, - rašoma savivaldybės puslapyje patalpintuose projektinuose siūlymuose.

 1

Pamėnkalnio gatvės medinukas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pamėnkalnio gatvės nemažo ploto medinukui nuosprendis parašytas jau gana seniai, popieriai tvarkomi jau ne vienerius metus ir štai, panašu, dabar gi gana nuošalioje Pamėnkalnio gatvės vietoje vėl įsisuks statybos darbai. Galima tikėtis, kad šį kartą naujasis statinys bus sėkmingesnis nei šalia esantis aštuonioliktu numeriu pažymėtas daugiabutis, kuriam projektiniuose siūlymuose šliūkštelta šiek tiek kritikos.

p20

 Būsimieji namai Pamėnkalnio gatvėje. Projekto vizualizacija.

„Didžiausią neigiamą poveikį projektuojamam būstui daro prieš dvidešimt metų pastatytas daugiabutis gyvenamasis namas Pamėnkalnio g.18. Šis statinys, agresyviai įsirėžęs į gamtinį karkasą, savo laiku pablogino projektuojamo sklypo ir pastatų insoliaciją, savo masyviu tūriu uždarė šlaitų išklotinę. Todėl neigiamas poveikis mažinamas racionaliu projektuojamo sklypo erdvių zonavimu, pastato ir jo priklausinių (vaikų žaidimo aikštelių) dislokacija. Gyvenamasis būstas planuojamas pakeltas nuo esamo žemės paviršiaus, kad užtikrinti kokybišką insoliaciją, apatinis aukštas skirtas viešam interesui”, - rašoma projektiniuose siūlymuose. 

Dviejuose keturių aukštų tūriuose (bendras gyvenamasis naudingas plotas – 1292 kv.m.) bus įrengta 20 butų. Cokoliniai aukštai (533 kv.m.) bus skirti komercinėms patalpoms. Du rūsio aukštai skirti parkingui, kuriame bus įrengtos 47 vietos - įvažiavimai į požemines automobilių saugyklas per sklypus Pamėnkalnio g.14 ir Pamėnkalnio g.22. Įvažiavimams gautas sklypų savininkų sutikimas su sąlyga, kad 22 vietos požeminėje automobilių saugykloje pagal atitinkamą susitarimą bus perduota pastatų Pamėnkalnio g.14 ir Pamėnkalnio g.22 reikmėms.

Pamėnkalnio gatvės medinukas. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

2

 3

 

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20