Permainos T.Ševčenkos gatvėje: geologai išėjo, ateina VAD

T.Ševčenkos tryliktu numeriu pažymėtas nemenkos kvadratūros pastatas pradėjo savo reinkarnaciją, po kurios menkai teprimins savo pirmataką, gimusį 1972 metais. 

Dar vasarą valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas pranešė, jog pasirašė 7,65 mln. eurų (be pridėtinės vertės mokesčio) vertės rangos darbų sutartį su UAB „Naresta“ dėl administracinės paskirties pastato T. Ševčenkos g. 13, Vilniuje, rekonstrukcijos. Šiame pastate po pastato atnaujinimo įsikurs Vadovybės apsaugos departamento (VAD) darbuotojai.

Konkurse dėl rangos darbų buvo gauti keturi pasiūlymai, laimėtoju pagal ekonominio naudingumo kriterijus pripažinta UAB „Naresta“, kuri įsipareigojo darbus atlikti per 16 mėnesių.

sev5

Buvęs Geologijos ir geografijos institutas pradėtas griauti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Penkių aukštų administracinės paskirties pastatas su rūsiu bus kardinaliai rekonstruotas, pritaikant jį specifiniams VAD poreikiams. Atliekant darbus, didžioji dalis vidinių pertvarų bus išgriautos, įrengiant darbo vietas bei patalpas, reikalingas užtikrinti Departamento funkcijas, pavyzdžiui, šaudykla. Taip pat bus atnaujintos nusidėvėjusios pastato inžinerinės ir komunalinės sistemos.

Ant pastato stogo numatoma įrengti antstatą, o likusioje stogo dalyje bus įrengta poilsio zona bei dalį pastato energetinių poreikių tenkinanti saulės jėgainė. Pastato rūsys bus pertvarkytas į požeminę automobilių stovėjimo aikštelę. Taip pat bus įrengtas papildomas įvažiavimas į vidinį pastato kiemą.

sev6

Buvęs Geologijos ir geografijos institutas pradėtas griauti. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Atlikus darbus, pastato bendras plotas išaugs nuo esamų 5 186  kv. m iki  6 310 kv. m., o statinio energinė klasė sieks A+, vietoje dabartinės E, kas leis itin sumažinti eksploatacines išlaidas.

Pastatas T. Ševčenkos gatvėje buvo pastatytas 1972 metais, jame anksčiau buvo įsikūręs Geologijos ir geografijos institutas. Prieš rekonstrukciją pastato būklė įvertinta kaip itin prasta – jis yra nešildomas, atjungtas vanduo, nuo statybos pradžios nebuvo atlikti jokie remonto darbai, o namo inžinerinės, elektros, vandens ir šildymo sistemos pripažintos nusidėvėjusiomis.  

Būsimoji VAD būstinė. Projekto vizualizacijos.

sev1

 

sev2

sev3

sev4