NT bomba Šv.Stepono gatvėje: užmirštas kampelis keisis neatpažįstamai

Ilgus metus keistoji Šv.Stepono, Punsko ir Panerių gatvės sankirta, esanti visai šalia autobusų stoties (kai kuriems Stoties rajono gyventojams gerai pažįstami šioje teritorijoje esantys laiptukai ir dažnai čia tvyrantis šlapimo kvapas) keisis neatpažįstamai.

Daugiau nei 80 arų teritorijoje, kurioje šiandien mūriniuose ūkinės paskirties pastatuose funkcionuoja autoservisai, dirbtuvės, sandėliai bus vystomas didžiulis NT kompleksas, kurį sudarys bendruomeniško gyvenimo (populiariai vadinamo terminu co-living) apartamentai ir keli gyvenamieji korpusai.

Būsimo NT projekto bendrasis plotas atrodo įspūdingai: 17865 kv.m, iš kurių 14320 kv.m. - antžeminis plotas, kuris savo ruožtu paskirstytas taip – penkių aukštų viešbučiui (7536 kv.m.) bei gyvenamosios paskirties patalpos (6639 kv.m.).

Tiesa, savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose projekto statytoju nurodomas privatus asmuo (menui simpatizuojantis verslininkas iš turtingiausių lietuvių top 500 sąrašo – 1323.lt pastaba), o štai garsi nekilnojamo turto projektų vystytoja „Eika” dar birželio mėnesį savo tinklapyje paskelbė pranešimą apie projekto Šv.Stepono g. 33 (ir 35 A – 1323.lt pastaba) vystymą.

step1

Šv. Stepono g. 33. Projekto vizualizacija.

Jame rašoma: „Eika“ pasirašė valdomo NT projekto Šv. Stepono gatvėje 33, Vilniuje projektavimo darbų sutartį su „Senojo miesto architektais“, kurie yra skelbto uždaro architektūrinio konkurso nugalėtojai. Remiantis šia sutartimi pradedami dėlioti plėtros planai projekte, kurį sudarys dvi dalys ir kartu du korpusai – bendruomeniško gyvenimo (angl. co-living) apartamentai ir gyvenamieji butai „Šv. Stepono Baltas lapas“. Tuo pačiu projekto plėtra prisidės verčiant viso stoties rajono naują lapą. 

step2

Šv. Stepono g. 33. Projekto vizualizacija.

Vilniaus miestas šią miesto dalį laiko prioritetine, tai rodo tokie ambicingi projektai kaip „Vilnius Connect“, Šv. Stepono bažnyčios skvero ir Šv. Stepono gatvės rekonstrukcija. „Naujamiestis neabejotinai yra vilniečių favoritas, kurio žavesį puikiai suprantame ir matome bendraudami su savo klientais. Čia neilgai trukus bus baigtas mūsų vienas projektas, kuris Naujamiesčiui iš viso pasiūlys daugiau nei 300 naujų butų, kaimynystėje daug kitų sėkmingų NT projektų. Gyventojus traukia išvystyta pramogų, socialinė infrastruktūra. Todėl, net ir turėdami galvoje dabartinį pandemijos kontekstą, svarstome plėtros planus šiame rajone su nauju projektu Šv. Stepono gatvėje kartu prisidedant prie miesto planų atnaujinti šią sostinės dalį,“ – pasakoja „Eikos“ generalinis direktorius Domas Dargis.

step3

Šv. Stepono g. 33. Projekto vizualizacija.

Projektą įrėmina Šv. Stepono, Punsko ir Panerių gatvės, tad jis atsiduria ties Senamiesčio ir Naujamiesčio riba, įsilieja į atgimstantį Stoties rajoną. Projekto užstatymas – perimetrinis, būdingas Naujamiesčiui. Numatyta, kad pastatai formuos du vidinius kiemus, trečias kiemas bus formuojamas tarp bendruomeniško co-living ir gyvenamosios dalies pastatų, per kurį projektuojamas skersinis pėsčiųjų praėjimas, išlaikant vizualinius ryšius su Šv. Stepono bažnyčia, kurią miestas planuoja rekonstruoti bei įrengti skverą. Šv. Stepono gatvės dalis palei projektą taip pat bus miesto rekonstruojama, sujungiant dvi atskiras gatvės atkarpas pėsčiųjų zona.

step4

Šv. Stepono g. 33. Projekto vizualizacija.

„XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje šiame sklype veikė Šv. Stepono turgavietė, o po Antrojo pasaulinio karo neužstatyta teritorija buvo paversta smulkios gamybos ir sandėliavimo zona su utilitariu užstatymu. Naujojo pastato architektūrai įtaką padarė aplinkinių teritorijų urbanistinis audinys. Nuosaikią architektūrinę išraišką inspiravo pramoninių geležinkelių pastatų plytinių fasadų estetika, ji derėjo ir prie užsakovo užduoties,“ – apie projektinius pasiūlymus kalba „Senojo miesto architektų“ projekto vadovė I. Gečienė.

step5

Šv. Stepono g. 33. Projekto vizualizacija.

Naujasis gyvenamosios dalies projektas Šv. Stepono gatvėje tuo pačiu žymi sėkmingo „Eika“ prekės ženklo „Baltas lapas“ virsmą iš vieno projekto į projektų liniją, orientuotą į aktyvius miesto gyventojus ir plėtojamą atgimstančiose teritorijose netoli miesto centro.

Įmonė jau valdo daugiabučių namų kvartalą Naujamiestyje prekės ženklu „Baltas lapas“, kuris virsta „Mindaugo Baltu lapu“. Šv. Stepono gatvėje planuojamo gyvenamojo projekto dalis pavadinta „Šv. Stepono Baltu lapu“. Baltas lapas simbolizuoja naują pradžią, o priekyje rašomas gatvės pavadinimas pabrėžia vietos svarbą, žavesį ir unikalumą. Planuojama, kad ateityje gali atsirasti ir daugiau „Balto lapo“ prekės ženklo projektų tiek Vilniuje, tiek kituose miestuose.

 MG 7781

Šv. Stepono g. 33 šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Planuojamas gyvenamasis korpusas – keturių, penkių aukštų, kuriuose suprojektuoti 133 butai ir komercinės patalpos; bendras butų plotas – apie 7000 kv. m. Butai – vieno–keturių kambarių, jų plotas svyruoja nuo 25 iki 80 kv. m. Pirmo aukšto butai planuojami su terasomis. Automobilių stovėjimas numatomas požeminiame aukšte, kur projektuojamos 75 vietos automobiliams ir elektromobiliams, taip pat – dviračių saugyklos. Pirmame aukšte suplanuota 15 komercinių patalpų. Pastatas projektuojamas A+ energinio naudingumo klasės.

 MG 7782

Šv. Stepono g. 33 šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Co-living“ dalyje numatyti 269 studijos tipo apartamentai nuomai su miegamojo zona, privačiu vonios kambariu bei virtuvėle, vienos studijos plotas svyruoja tarp 18 ir 24 kv. m. Bendruomeniško gyvenimo mylėtojams numatytos įvairios bendros erdvės: visą parą veikianti recepcija, poilsio ir žaidimų zonos, sporto salė, didelė virtuvė ir valgomojo zona, skalbykla ir mokymosi erdvė kiekviename aukšte, 150 kv. m stogo terasa. Pastate suprojektuotos penkios komercinės patalpos, kurias planuojama išnuomoti ar parduoti kavinėms, sveiko maisto barams, kasdien aktualių paslaugų veiklai.

 MG 7783

Šv. Stepono g. 33 šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Bendruomeniško gyvenimo apartamentų projekto Vilniuje tikslinė auditorija – tarptautinė: jaunieji profesionalai, atvykę dirbti į Vilnių fiksuotam laiko tarpui, tarptautiniai vyresnių kursų studentai, kurių prioritetas yra gyvenimas miesto centre, modernaus dizaino bei patogus būstas, vienos sąskaitos paslauga. „Eika“ kartu su partneriais pirmoji Lietuvoje 2018 metų rudenį pristatė „co-living“ konceptą su bendruomeniško gyvenimo studentų namais Kaune „Solo Society Student House“.

 MG 7784

Šv. Stepono g. 33 šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Projekto bendra numatytų investicijų suma siekia 25 mln. eurų. Statybų pradžia, esant palankioms sąlygoms, planuojama 2020 metų IV ketvirtį – 2021 metų I ketvirtį.

steponasanonsas

 Šv. Stepono g. 33 šiandien. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Bendrovė nekomentuoja, ar stambų ir ambicingą projektą vystys tik „Eika”, ar prie jo prisidės ir savivaldybės puslapyje paskelbtuose projetiniuose siūlymuose minimas privatus asmuo.