Vilniaus milijonierių gyvenvietė: vėl gimsta intriguojantis projektas

Savo laiku Laurų gyvenvietė, įsikūrusi šalia Nemenčinės plento, buvo pelniusi išskirtinį žiniasklaidos dėmesį – ir dėl savo uždarumo, ir dėl čia įsikūrusių milijonierių. Būtent čia kurį laiką gyveno garsusis „Vilniaus prekybos” dešimtukas, tarp jų – ir turtingiausių šalies gyventojų sąrašuose ne vienerius metus karaliaujantis Nerijus Numa (Numavičius), prieš kelerius metus persikėlęs į Didžiąją Britaniją.

Matyt dėl to, kad pasikeitė dalis Laurų gyvenvietės gyventojų, pastaraisiais metais žiniasklaidoje ji vis rečiau minima. Bet štai savivaldybės puslapyje paviešinti nauji objekto, numatomo statyti Laurų gatvėje (ir būtent Laurų gyvenvietėje), projektiniai pasiūlymai atrodo gana intriguojančiai, nors pastato vizualizacijos intrigos esmės ir neatskleidžia. Vyšnia ant torto, pasirodo, slypės rūsyje.

Projektiniuose siūlymuose (projekto užsakovas – privatus asmuo) rašoma, kad 2185 kv.m. sklypo plote dabar stūkso nebaigtas statyti vienbutis gyvenamasis namas, kurį planuojama griauti. Vietoje jo, kaip pažymima, turėtų iškilti „lakoniškos architektūros” vienbutis pastatas, sudarytas iš dviejų pasislinkusių tūrių.

laur1

Būsimasis projektas Laurų gyvenvietėje. Vizualizacija.

1656 kv.m ploto namas turėtų atrodyti įspūdingai. „Pirmajame aukšte projektuojamas holas su atvira laiptine, liftu bei koridoriumi, drabužinė, san. mazgas, virtuvė su šalia esančia uždara ūkinės virtuvės zona, valgomasis, svetainė, darbo kambarys, spa zona su baseinu, pirtimis, dušu, persirengimo ir san. mazgo patalpomis. Pirmajame aukšte numatomas evakuacinis išėjimas iš antro aukšto, rašoma projektiniuose siūlymuose. - Antrajame aukšte projektuojami 4 miegamieji kambariai: tėvų miegamasis su atskiru vonios kambariu ir drabužine, du vaikų miegamieji kambariai su atskiromis drabužinėmis, svečio kambarys su atskira drabužine, vaikų vonios kambarys. Antrajame aukšte taip pat projektuojamas holas su atvira laiptine ir liftu, skalbykla, valytojos patalpa bei dvi terasos. Į terasas numatomi išėjimai iš tėvų drabužinės, tėvų vonios kambario, vaikų vonios kambario ir holo. Vienoje iš terasų numatomi evakuaciniai laiptai. Pirmą ir antrą aukštus jungia atvira svetainės erdvė, o visus pastato aukštus jungia atvira laiptinė. ”

laur2

Būsimasis projektas Laurų gyvenvietėje. Vizualizacija.

Tačiau labiausiai intriguojančiai turėtų atrodyti rūsys. Jame numatomos šios patalpos - holas su atvira laiptine ir liftu, drabužinė, lagaminų sandėlis, vyninė, san. mazgas, sporto kambarys, automobilių saugykla skirta keturiems automobiliams, automobilių plovykla, dvi techninės patalpos, serverinė, valytojos patalpa bei sandėlis. O viso šio pyrago vyšnaitė - automobilių ekspozicijos patalpa, skirta 17 automobilių.