Kitas COVID-19 veidas: ar Vilnius taps Laukiniais Vakarais?

Korononavirusas iš lėto, bet stabiliai kopia aukštyn – Sveikatos apsaugos ministerijos pateiktais duomenimis kovo 25-osios rytą (9 valandos ryto duomenys buvo užfiksuoti 255 atvejai – 46-iais daugiau nei kovo 24-osios vakarą. 

Tačiau COVID-19 sėja nerimą ne tik dėl augančių susirgimų skaičiaus, užlūžusios ekonomikos, bet ir jau pasitaikančių konfliktų, apie vieną kurių byloja incidentas, nutikęs sostinės Geležinkelio gatvės viešbutyje, kuriame karantinuojami iš užsienio sugrįžę tautiečiai. Naktį iš kovo 24-osios į 25-ąją čia kilo muštynės, per kurių abu jų dalyviai atsidūrė ligoninėse: vienas padurtas peiiu, kitas – sumuštu veidu. 

Apie šią problemą – neadekvačią reakciją į būtiną karantiną – savo paskyroje feisbuke užsiminė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius. 

„Ir pabaigai - šios nakties naujienas apie viešbutyje vykusias muštynes tarp į Lietuvą grįžusių emigrantų labai gerai iliustruoja, kad daliai žmonių vis dėlto būtinas privalomas karantinas paskirtose patalpose. Deja, kaip matėme vakar, dalis šių žmonių net uniformuotiems pareigūnams į „labas vakaras” choru atsako „eik tu…”. Klausimas tik tas, kaip savivaldybei, neturinčiai jėgos struktūrų, įmanoma viešbutį paversti areštine”, - retoriškai klausia R.Šimašius.