Koronavirusas: kaip susirgimų kreivė pakilo per naktį

Sveikatos apsaugos ministerija apteikė naujus duomenis apie koronavirusų susirgimų skaičių. Per naktį užfiksuoti aštuoni nauji atvejai. 

Vėlų kovo 23-ios vakarą Lietuvoje buvo užfiksuoti 179 patvirtinti atvejai, o kovo 24-osios, antradienio rytą (9 valandos ryto duomenys) jų skaičius padidėjo iki 187. 

Per vakar dieną ištirti 373 ėminiai. 

Primename, kad žmogus, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui – staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui – ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu koronaviruso infekcijos atveju, pirmiausia turi skambinti į Karštąją koronos liniją trumpuoju telefono numeriu 1808. 

Vis daugiau žmonių, įtariančių, kad gali būti COVID-19 infekcija, kreipiasi į mobiliuosius punktus, kuriuose pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso. 


Šiuo metu mobilieji punktai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, rytoj pradės veikti Alytuje, Marijampolėje, Telšiuose ir Šiauliuose. Primename, kad su žmogumi, kurio ėminys paimtas mobiliajame punkte, turi būti susisiekta nedelsiant, kai tik gaunami rezultatai iš laboratorijos. Jis turi būti instruktuotas, kaip elgtis, kaip jis bus pristatomas į gydymo įstaigą ir aptariama visa su žmogaus sveikatos būkle susijusi informacija. 

Tuo metu, jei rezultatas neigiamas – atsakymo gali tekti palaukti, nes prioritetas teikiamas informavimui apie teigiamus atvejus. Informacija apie neigiamus rezultatus siunčiama trumposiomis SMS žinutėmis.

Svarbu ir tai, kad žmogus, turintis įtarimų, jog užsikrėtė, t. y. buvęs užsienyje, turėjęs kontaktą su patvirtinu ar tikėtu COVID-19 atveju, bet kokiu atveju turi likti izoliacijoje 14 dienų.  

SAM ragina žmones vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, pasirūpinti asmens apsaugos priemonėmis dėvėti viešose vietose, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas.