Populiari MO paroda į namus

MO muziejus, reaguodamas į šiuo metu Lietuvoje paskelbtą karantiną, pristato dar vieną naujieną – virtualų turą po lankomiausią meno parodą „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“. Puiki proga tiems, kas nespėjo aplankyti parodos tai padaryti virtualiai, o kas spėjo – prisiminti tai, kas patiko. Ši naujiena papildo jau nuo kovo 13 dienos muziejaus plėtojamą rubriką #menasnaMO. 

„Esame atviras muziejus ir norime sudaryti galimybę visiems semtis įkvėpimo, sužinoti kažką naujo ir įdomaus net ir tada, kai jie negali atvykti į MO. Taigi specialiai šiuo laikotarpiu, kai dauguma mūsų laiką leidžiame namuose, pristatome virtualų turą po parodą, kuri nepaliko nei vieno abejingo. Ši paroda žadina įvairius jausmus, todėl kviečiame prisiminti, apmąstyti ir įsikvėpti lankant parodą virtualiai iš savo namų“, – pranešime žiniasklaidai cituojama Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė. 

jaunimgretos

Vieną 90-ųjų reliktą - anuomet populiaraus žurnalo „Jaunimo gretos" viršelį galima rasti ir užeigoje „Gringo". Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Virtualų turą galima rasti MO muziejaus svetainėje ČIA. Jame – proga ne tik pasivaikščioti po visą MO muziejaus parodą, bet ir susipažinti su kūrinių bei eksponatų istorijomis ar aprašymais. Ture pateikiami ir dauguma parodoje eksponuotų video kūrinių, o mėgstantiems muziką – specialūs Lietuvos miestus pristatantys garso takeliai. 

Papildomas būdas pažinti parodą – ją pristatantis e. gidas. Paroda „Rūšių atsiradimas. 90-ųjų DNR“ turi net du išskirtinius e. gidus. Išsamų gidą po parodą (jį galima rasti ČIA) įrašė 90-aisiais itin populiarūs Algis Ramanauskas-Greitai ir Ramunė Kurienė. 

O norintiems asmeninių istorijų – pasakojimai iš pirmų lūpų, įgarsinti pačių žmonių. Šį gidą galima rasti ČIA. Tai žmonių pasakojamos istorijos apie verslą, pankus, reiverius, parduotuves, keliones, lauktuves, televiziją, horoskopus ir ateivius.

banerisknyga2