KoronaVilnius: ledynmečio fotokronika, kovo 16-oji

Kovo 16-oji, pirmoji diena, kuomet visoje šalyje paskelbtas karantinas. Septyniolika užsikrėtusių COVID-19 virusu. Žiniasklaida ir socialiniai tinkla mirga marga nuo pranešimų – kaip bus gelbėjama ekonomika, kaip rūpinamasi saviizoliacija, kas užsidaro, o kas trumpina darbo laiką.

Neiškišus nosies į lauką gali susidaryti įspūdis, kad galbūt gyvenimas ne toks jau ir sustingęs. Tačiau vakare, tarp šeštos ir aštuntos valandos vakaro prasiėjus centrinėmis miesto gatvėmis, negali atsikratyti įspūdžio, kad didmiestį staigiai apleido praktiškai visi gyventojai.

Pirmadienis, žinoma, nėra pati geriausia diena po neretai kam audringo savaitgalio. Tačiau vakarinio piko metu, kuomet būriai žmonių turėtų lūkuriuoti viešojo transporto stotelėse, troleibusuose ir autobusuose išvystami tik keli veidai palieka sukrečiantį įspūdį.

Gatvėse – ne ką geriau. Kaip nekeista – didžiąją dalį iš tų pavienių praeivių sudaro tėvai su vaikais. Nors kodėl reikėtų stebėtis – kuomet ugdymo procesas sustabdomas, tuščios Vilniaus gatvės – ne pati prasčiausia vieta pasivaikščioti gryname ore.

Dieną kai kuriuose portaluose šmėkštelėję straipsniai apie tai, kad viešojo maitinimo užeigoms darbo netrūksta, mat žmonės mielai renkasi maisto išsinešimo paslaugą, kiek įkvepia optimizmo. Tačiau vakaras centrinėse ūžautojų gatvėse daugiau nei liūdnas – tik šen bei ten duris praveria „Wolt” dviratininkai, daugelis barų ir užeigų apskritai užgęsinę šviesas. Net kiek skaudu žiūrėti į ką tik atsinaujinusį Gedimino prospekto „McDonald's”, prie kurio langelio stovi vienut vienutėlis žmogus... 

Kovo 16-osios vakaras centrinėse Vilniaus gatvėse. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

 2

 3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28