Serialų Vilnius: Šeškinė tapo Malme

Vilniuje toliau tęsiasi „Netflix Original TV“ serialo „Jaunasis Valanderis“, pasakojančio detektyvinę istoriją, filmavimo darbai.

Pagrindinį herojų detektyvą Kurtą Valanderį įkūnija švedų aktorius Adamas Palssonas, jau filmavęsis Vilniuje pernai švedų kurtame TV seriale „Kriminalinė Maskva“ (orig. „Dirigenten“).Filmavimai vyksta visame mieste, o pagrindinio herojaus namus Malmėje, „Netflix“ kūrėjai surado Šeškinėje.

MB „Lokacijos” vadovas Jonas Špokas pasakoja, kad ieškant Malmės Vilniuje režisieriui buvo parodyti  miegamieji rajonai – Šiaurės miestelis, Fabijoniškės, Perkūnkiemis, Karoliniškės ir Šeškinė, kuri labiausiai ir atitiko režisieriaus viziją. Siekdamas dar stipresnio įspūdžio ekrane, režisierius būtent Šeškinėje ieškojo ir pagrindinio herojaus buto.

seskine

Šeškinė. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

„Scenos filmuojamos bute, per kurio langus matosi toks pats vaizdas, kaip ir lauke filmuojamose scenose, prideda filmui tikroviškumo ir sujungia scenas, o tai leidžia žiūrovui pajusti stipresnį istorijos įspūdį“, – kalbėjo J. Špokas.

„Džiugu, kad kino kūrėjai atranda ne tik senamiestį ir centrinę miesto dalį, bet ir kitas miesto erdves. „HBO“ Pripetę atrado Fabijoniškėse, o istorija apie Jekateriną Didžiąją gimė Trakų Vokės dvare, „National Geographic“ istorija apie popiežių prieš Adolfą Hitlerį buvo atkurta Verkių rūmuose, „Netflix“ Tokijo teismo scenas filmavo Vilniaus universiteto Botanikos sode, o Romanovų istoriją kūrė Aleksandro Puškino muziejuje, dabar Malmę atrado Šeškinėje. Kitą savaitę Kairėnuose vokiečių kūrybinė grupė filmuos scenas, kur Vilnius vaidins Vokietijos miestą Rostocką. Tai tik parodo koks mūsų Vilnius yra daugiasluoksnis ir įvairialypis, galintis tapti įvairiausių laikmečių herojų namais“, – pasakojo Vilniaus kino biuro vadovė Jūratė Pazikaitė.