Duris atvers Seimo lankytojų centras

Rugsėjo mėnesį, nuo Seimo rudens sesijos pradžios, savo veiklą pradės Seimo lankytojų centras, įsikūręs Gedimino pr. 60.

Atvėrus Lankytojų centro duris, iki šiol Seime organizuojamos ekskursijos bus papildytos įvairiais edukaciniais užsiėmimais, paskaitomis ir diskusijomis, kuriose visuomenė turės galimybę giliau susipažinti su parlamentarizmo istorija, šiuolaikinio parlamento veikla, įstatymų leidybos procedūromis, taip pat bus organizuojami susitikimai su Seimo nariais. Pažymėtina, kad į Lankytojų centrą darbo valandomis galės patekti kiekvienas sostinės gyventojas ar svečias be išankstinės registracijos.

seimas

Seimo kanceliarija. Foto: Justinas Kyga.

Pagrindinis centro veiklos tikslas – skatinti atvirą Seimo ir visuomenės dialogą, užtikrinti Seimo pasiekiamumą, ugdyti atsakingą rinkėją. Lankytojų centras – tai puiki edukacinė erdvė sostinėje, kuri bus draugiška šeimoms, vaikams, pavieniams lankytojams, bendruomenėms ir moksleiviams.

Lankytojų centro edukacijos ir ekskursijos papildys ir mokyklų bendrojo ugdymo planuose numatytas pilietiškumo ugdymo pamokas. Pedagogai ir dabar dažnai jas užpildo atvykdami su mokiniais į Seimo rūmus. Tačiau ne kartą yra išreiškę pageidavimą, kad Seimo kanceliarija pasiūlytų kitokių pilietiškumo ugdymo formų.

Seimo lankytojų centro komanda žengia pirmuosius žingsnius, atveria duris ir pirmiausia tikisi dialogo su visuomene, pedagogais ir švietimo darbuotojais, kurie galės ne tik išsakyti savo lūkesčius ir viltis dėl Lankytojų centro veiklos turinio, bet ir aktyviai dalyvauti kuriant šią erdvę ir čia vyksiančias veiklas.

„Kurdami Seimo lankytojų centrą, aplankėme Lietuvoje ir užsienyje veikiančius panašaus pobūdžio centrus. Daugelis jų labai modernūs ir inovatyvūs. Be abejonės, tokie centrai labai patrauklūs visuomenei ir ypač šiuolaikines technologijas įvaldžiusiam jaunimui. Tačiau šių centrų darbuotojai mums taip pat išsakė, kad būta klaidų – ne visos vizijos pasiteisino, ne visi įgyvendinti projektai patrauklūs lankytojams, kai kurie jų nepraktiški ar reikalauja nuolatinio atnaujinimo. Supratome, kad negalime švaistyti mokesčių mokėtojų pinigų ir už milijonines sumas įrenginėti Lankytojų centrą pagal savo suvokimą“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas Seimo Pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius.

Pradiniame Lankytojų centro veiklos etape bus analizuojami būsimo lankytojo poreikiai, kuriami edukaciniai užsiėmimai, rengiamos diskusijos ir susitikimai su Seimo nariais.