Vieša erdvė Fabijoniškėse su skeitparku, žaidimų aikštele ir medeliais

Dar 1989 metais Fabijoniškėse, ties S.Stanevičiaus gatve įrengta aikštelė su medinėmis riedučių rampomis bus modernizuota ir kardinaliai pakeis savo vaizdą, tapdama betoninio monolito konstrukcijos riedučių parku, kuriame bus galima judėti riedučiais, riedlentėmis ir BMX dviračiais. 

Savvaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose siūlymuose nurodoma, kad 760kv.m. riedučių parkas projektuojamas kaip dvi važinėjimo zonos - pusrampių baseinas pradedantiesiems bei pusrampių baseinas pažengusiems.

Pusrampių baseiną pradedantiesiems sudarys ne mažiau trijų skirtingų aukščių pusrampės ir dviejų skirtingų lygių platformos sujungtos viena su kita „bangos“ formos rampomis. Pagrindinės rampos projektuojamos apie 1,50 m. aukščio, sujungtos tarpusavyje ir sudarydamos įvairių formų piramides, eliptines formas. Pusrampių baseino pažengusiems važiuojamąją dalį sudarys V formos rampos, laiptai, čiuožimo bortai - taip kad būtų galima be sustojimo ir neprarandant greičio atlikti įvairaus sudėtingumo šuolius, čiuožimo triukus.

skeitparkas

Būsimasis skeitparkas Fabijoniškėse. Projekto vizualizacija.

Pagrindinis važiuojamasis paviršius – lygi danga suformuota naudojant betoną C25/30 sutvirtintą dvigubu 6mm. diametro armatūros tinkleliu. Dangų paviršius poliruotas. Betoninis riedučių parko pagrindas įrengiamas ant žemės pagrindų ir yra įgilintas.

Esamą aikštelės asfalto dangą ir metalinio tinklo tvorą numatoma šalinti. Esamą vaikų žaidimo aikštelę numatoma rekonstruoti, saugiu atstumu nuo riedučių rampų išdėstant vaikų žaidimo įrenginius. Tarp vaikų žaidimo aikštelės ir riedučių parko projektuojamas pėsčiųjų takas su poilsio suoliukais ir naujai sodinamais medžiais. Riedučių parko prieigose numatoma įrengti papildomus pėsčiųjų takus, pertvarkyti esamus želdinius, pasodinant papildomai 18 naujų medelių.