Pramoniniame rajone iššniukštinėta nelegali alkoholio parduotuvė

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai aptiko nelegaliai veikusią parduotuvę ir nustatė asmenį, galimai organizavusį veiklą joje. Jam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti bei įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje.

Š. m. kovo 20 d. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, tikrindami turimą informaciją apie neteisėtą disponavimą alkoholiniais gėrimais, Vilniuje, pramoniniame rajone esančiame biurų bei sandėliavimo patalpų pastate, aptiko nelegaliai veikiančią parduotuvę, kurioje galimai buvo vykdoma prekyba alkoholiniais gėrimais. „Parduotuvė“ nebuvo pažymėta jokiomis iškabomis, įtariama, kad jos veiklai nebuvo išduoti jokie reikalingi leidimai. Pareigūnams nuodugniai patikrinus „parduotuvę“, joje buvo aptikta ir paimta 2 718 butelių įvairaus alkoholio, kurio didžiąją dalį sudarė vynas. Buteliai buvo be Lietuvos Respublikos banderolių. Įtariant, kad šiais alkoholiniais gėrimais yra prekiaujama neteisėtai, buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199² str.).

alko1

Nelegali alkoholio parduotuvė. Foto: Lietuvos policija.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatytas asmuo (gimęs 1963 m.), galimai organizavęs veiklą nelegalioje parduotuvėje. Nepaisant pradėto tyrimo bei to, kad buvo paimtas didelis kiekis alkoholinių gėrimų, jų galimai neteisėta prekyba besiverčiantis asmuo nenutraukė savo veiklos. Gavus duomenų, kad jis ir toliau neturėdamas leidimo prekiauja alkoholiniais gėrimais, š. m. gegužės 31 d. toje pat gatvėje, tik kitose patalpose, buvo atlikta krata, kurios metu aptikta ir sulaikyta ką tik iš užsienio atgabenta nauja alkoholinių gėrimų partija – 1 384 butelių, nepaženklintų Lietuvos Respublikos banderolėmis.

alko2

Nelegali alkoholio parduotuvė. Foto: Lietuvos policija.

Už neteisėtą disponavimą akcizais apmokestinamomis prekėmis (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 199² str.) vyrui gresia bauda arba laisvės atėmimas.

alko3

 Nelegali alkoholio parduotuvė. Foto: Lietuvos policija.

Lietuvos policijos inf.