Vilnius kaista: partizaninė kova persikėlė į „Vaivorykštės” stotelę

Daug šurmulio sukėlęs „vėliavų karas” sostinės požeminėje perėjoje ties „Panoramos” prekybos centru išplito ir į kitas sostinės vietas. 

Sostinės gatvėse ant stulpų atsirado lipdukų, atkartojančių požeminėje perėjoje išpieštą LGBT vėliavą su užrašais „Tavo mokytoja”, „Tavo policininkas” ir pan.

4

Dryžiai Karoliniškių perėjoje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

O štai Karoliniškių požeminėje perėjoje, populiariai vadinamoje tuneliu iš „Norfos” į „Lidlą”, ant sienų keliose vietose išpiešti keisti dryžiai, kurie lyg ir leistų daryti prielaidą, jog buvo bandoma išpiešti LGBT vėliavą, tačiau arba dažų nepakako, arba buvo susipainota vėliavos spalvinėje gamoje, arba specialiai „nusigrybauta”. O gal tiesiog buvo bandomi dažų voleliai.

 

Tačiau galbūt kažką įdomaus slepia jau baigiama uždažyti kita šios požeminės perėjos pusė? Kaip tik tuo metu, kuomet lankėmės šioje perėjoje (antradienio priešpietę) joje vyko intensyvūs dažymo darbai. 

5

Dažymo darbai Karoliniškių požeminėje perėjoje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Įdomūs partizaninio karo reikalai vyksta ir „Vaivorykštės” viešojo transporto stotelėse. Karoliniškių pusėje esančioje stotelėje, ant sienos, vos pasibaigus Seimo rinkimams, atsirado rožinis užrašas: „Norėjau laisvės, ne konservų”. Nesudėtinga iššifruoti, jog šį užrašą paliko Laisvės partijos (jos spalvos – rožinė ir geltona) entuziastas. Nors kai kurie užrašai, palikti ant sostinės sienų, dingsta ganėtinai greitai, tačiau šis sėkmingai gyvuoja iki šių dienų.

2

 Užrašui „Norėjau laisvės, ne konservų” - jau apie pusę metų. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt 

Tiksliai nenustatyta kada, bet į šį rožinį užrašą „atsišaukė” ir Lazdynų pusėje esanti „Vaivorykštės” stotelė: „Geriau lavonas nei raudonas!”. Turbūt nedaug kas pagalvotų, kad taip Kauno „Žalgirio” aistruoliai, irgi mėgstantys šią frazę, siunčia „linkėjimus” Vilniaus „Ryto” fanams.

3

Užrašas Lazdynų pusėje. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Kur kas realesnė galėtų atrodyti versija, jog tokius linkėjimus rožinio užrašo autoriams ir tuo Laisvės partijai siunčia oponentai, laikantys sėkmingai Seimo rinkimuose pasirodžiusią Laisvės partiją nukrypusią į kairę ir „paraudonavusią”.