Pilaitėje prekybos centras su ąžuolynu

Prekybos centras ir ąžuolynas? Kodėl gi ne? Savivaldybės puslapyje paskelbtuose projektiniuose pasiūlymuose skelbiama apie ketinamą statyti prekybos centrą Pilaitėje, kuris turėtų išsiskirti iš kitų ne savo asortimentu, akcijomis ir nuolaidoms, o parku. 

Beveik 3000 kv.m. bendro ploto prekybos centro su 126 automobilių parkingo vietomis numatyta vieta – Pilaitės prospekte, 65-uoju numeriu pažymėtame pailgos, netaisyklingos šešiakampės formos sklype. Jis rytinėje dalyje ribojasi su gyvenamosios paskirties sklypu, pietinėje pusėje su Pilaitės prospektu, vakarinėje pusėje su vandens kanalu ir žvyrkeliu, už kurio eina gyvenamosios paskirties sklypas. Šiaurinėje dalyje sklypas ribojasi su neužstatyta teritorija.

pilaitespc1

Būsimasis prekybos centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.

Sklypą riboja gatvė ir kaimyniniai sklypai. Rytinis ir vakarinėje dalyje arčiausiai esantys sklypai užstatyti gyvenamosios paskirties pastatais ir pagalbiniais statiniais. Arčiausiai gyvenamosios paskirties pastatas yra už 24 metrų nuo projektuojamo pastato sklypo ribos. Palei Pilaitės pr. išklotinės atkarpą vyrauja sodybinis pastatų morfotipas – ekstensyvi mažaaukšte statyba teritorijose, miesto centro prieigoje, gyvenamosios paskirties pastatai su ūkiniais statiniais, kurie yra sklype atitraukti nuo visų sklypo ribų.

  

Planuojamas prekybos paskirties pastatas projektuojamas sklypo dalyje, kuri pagal patvirtinto detaliojo plano sprendinius yra komercinės paskirties objekto teritorijų naudojimo būdo zonoje, kurios plotas – 8490 kv.m.. Vakarinėje sklypo dalyje, kuriai yra nustatytas bendro naudojimo teritorijų naudojimo būdas, planuojamas ažuolynas – numatoma pasodinti 150 ąžuolų ir suformuoti viešą ąžuolyno parką. Stovėjimo aikštelėje bei žaliajame poilsio trikampyje numatoma sodinti himalajinius beržus. Pastato šiaurinė pusė apželdinama gyvatvore – sodinama pilkoji lanksva.

pilaitespc2

 Būsimasis prekybos centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.

Prekybos paskirties pastatą numatoma projektuoti rytinėje sklypo dalyje, pagrindiniu pastato fasadu orientuotu į Pilaitės prospektą, taip siekiant formuoti parametrinį gatvės užstatymą. Pagrindiniai pastato įėjimai orientuojami į Pilaitės pr. pietinėje pastato pusėje ir į projektuojamą automobilių stovėjimo aikštelę vakarinėje pastato pusėje. Pagrindinis įvažiavimas į sklypo teritoriją numatomas iš Pilaitės pr.

  

Pastate numatoma maisto prekių parduotuvė su ūkinėmis patalpomis, bei smulkiųjų nuomininkų zona apjungta su prekybos sale bendru holu. Numatomi du patekimai į pastatą, kurie yra įtraukti į pastato tūrį, taip siekiant sukurti architektūrinį pastato išskirtinumą.

pilaitespc3

 Būsimasis prekybos centras Pilaitėje. Projekto vizualizacija.

Planuojamame pastate numatomi įrengti 5 įėjimai. 3 orientuoti iš pagrindinės Pilaitės prospekto pusės, 2 iš vakarinio kampo pusės. Planuojamame prekybos paskirties pastate numatoma vykdyti mažmeninę prekybą.