Finalinis Žemųjų Panerių simbolio istorijos taškas: „Soldaten” mirė, tegyvuoja „Iki”

Likus vos kelioms dienoms iki didžiųjų metų švenčių prekybos tinklas „Iki“ atidaro parduotuvę Vilniuje, Žemuosiuose Paneriuose – rajone, kuriame modernios ir šiuolaikiškos parduotuvės poreikis buvo jaučiamas jau kurį laiką. Investicijos į naująją parduotuvę, adresu Vaduvos g. 4, siekia apie 2,1 mln. eurų. 

Įdomiausia, jog šioje vietoje jau ilgus metus veikė „Iki“, įsikūręs ne kur kitur, o buvusiame kino teatre „Soldaten” (vėliau tapusiu „Helios”), iš miesto centro perkelto į Žemuosius Panerius, čia kiek pakeitusio savo išvaizdą, tačiau sienose išsaugojusio „Soldaten” prisiminimus. Vis dėlto kino teatro istorija baigėsi jau pernai, kuomet pastatas buvo nugriautas ir jo vietose pradėtas statyti modernus prekybos centras.

iki

Senoji „Iki“ buvo įsikūrusi iš miesto centro į Žemuosius Panerius perkeltame kino teatre „Soldaten". Foto: Google Street View.

„Šiuo sudėtingu laikotarpiu rūpinamės, kad visi mūsų pirkėjai galėtų apsipirkti saugiai, patogiai ir tai galėtų padaryti kuo arčiau savo namų. Žinome, kad Žemųjų Panerių bendruomenė, kurią sudaro beveik 6 tūkst. gyventojų, labai laukė šios parduotuvės, todėl dėjome visas pastangas, kad ją spėtume atidaryti dar iki švenčių. Nuo šiol gyventojams nebereikės vykti apsipirkti į gretimus rajonus, nes tiek būtiniausių, tiek šventėms skirtų prekių jie ras naujoje parduotuvėje“, – pranešime žiniasklaidai teigia Lina Muižienė, „Palink“ vykdomoji direktorė, kuruojanti „Iki“ tinklo veiklą.

 

Pagal naujausius bendrovės standartus įengtoje 819 kv. m parduotuvėje gyventojų patogumui įrengti gausūs vaisių ir daržovių, vietoje kepamos duonos ir bandelių, sveriamos mėsos, šviežios žuvies, kulinarijos skyriai. Čia taip pat įrengta rūkyklėlė, o šviežumą ir patogumą vertinantys pirkėjai galės įsigyti karštų gaminių.

Naujausioje sostinės „Iki“ parduotuvėje dirbs 25 darbuotojai. Pirkėjų patogumui įrengtos 6 „IKI Bitutė“ savitarnos kasos, kurios leis pirkėjams apsipirkti greičiau ir saugiau, išvengiant papildomų nebūtinų kontaktų.

IKI Vaduva 2

Naujoji Žemųjų Panerių  „Iki". Foto: bendrovės archyvas.

Kad apsipirkimas būtų kiek įmanoma saugus, pirkėjai raginami iš anksto planuoti pirkinių krepšelį, sudaryti produktų bei prekių sąrašą. Visose tinklo parduotuvėse laikomasi griežtų dezinfekcijos priemonių, dezinfekuojami paviršiai ir pirkinių krepšeliai. Nuolat primenama laikytis saugaus atstumo ir vengti fizinių kontaktų, įrengti bekontakčiai dezinfekantai, būtina dėvėti apsaugines kaukes, rekomenduojama mūvėti pirštines. Gyventojai raginami naudotis savitarnos kasomis.

 

Lankytojams naujoji parduotuvė bus atvira kasdien nuo 8 iki 22 val. Švenčiu laikotarpiu jos darbo laikas laikinai keisis. Gruodžio 24 d. parduotuvė dirbs nuo 8 iki 20 val., gruodžio 25 d. – nedirbs, gruodžio 26 d. – nuo 9 iki 21 val., gruodžio 31 d. – nuo 8 iki 20 val. Pirmąją Naujųjų metų dieną pirkėjų lauks nuo 10 iki 22 val.