Naujaneriai: prekyba veržiasi prie Europos parko

Prekybininkų žvilgsniai gręžiasi į Naujanerius, garsėjančiu savo Europos parku. Savivaldybės puslapyje paviešinti projektiniai pasiūlymai byloja apie šiame ramutėliame užmiestyje prasidėsiančias statybas. 

Dabar visuomenė kviečiama susipažinti su Girialaukio g.10 projektuotama nediduke, 316 kv.m., dviejų aukštų parduotuve, įtilpsiančia beveik devyniuose aruose.

eparkas1

 Planuojamos parduotuvės vieta.

Pastato formą diktuoja sklypas, todėl jis harmoningai įsilieja į aplinką. Parinkta moderni architektūra, su aukštais vertikaliais langais, panaši stilistika atsispindės ir kituose šalia numatomų parduotuvių fasaduose. Projektuojamas 2 aukštų prekybos paskirties pastatas, kurio pirmame aukšte yra 2 parduotuvės su poilsio kambariu bei wc, sandėlys ir didmeninės prekyos salė. Antrame aukšte numatyta papildoma patalpa sandėliavimui arba techninėms reikmėms.

 

 

Kiek anskčiau buvo skelbta apie projektavimo darbus ir šalia esančiame Girialaukio g.6 sklype, kuriame, kaip pažymima „taip pat projektuojamas prekybos paskirties pastatas, šioje teritorijoje numatoma įkurti parduotuvių ir kitų pramogų pastatų kompleksą, kurie patenkintų gyventojų poreikius”. Tiesa, šio pastato plotas mažesnis nei Girialaukio g.10, tačiau abu projektai pasižymi panašia koncepcijam abu projektuojami tos pačios įmonės, tad galima spėti, kad abu šie pastatai taps savotišku Europos parko „prekybos ir pramogų” centru.

eparkas2

 Būsimoji parduotuvė pasižymi savotiškais architektūriniais sprendimais. Projekto vizualizacija.

Apie šiuos lūkesčius pažymima ir projektiniuose pasiūlymuose, kuriuose užsimenama, kad „nagrinėjant aplinkinius objektus pastebime, kad aplink nagrinėjamą teritoriją yra daug gyvenamųjų namų, tačiau atsižvelgiant į komercinės paskirties objektų pasirinkimą jų randame tik vieną - netoliese įsikūrusį prekybos centrą „Maxima". Tačiau ši parduotuvė nėra didelė, joje nėra šviežios mėsos skyriaus, nėra statybinių prekių, drabužių ar avalynės, kurių reikia gyventojams. Todėl prognozuojama, kad projektuojama parduotuvė taps gyvenvietės traukos centru, čia bus sukurtos naujos darbo vietos, galimybė nuomotis patalpas ir įkurti savo verslą”. 

 

Taip pat minima, kad bus sutvarkyta Girialaukio gatvė, numatytas jos apšvietimas, pėsčiųjų šaligatviai. Privažiavimas prie projektuojamo pastato yra iš šiaurės rytų pusės. Gretimuose sklypuose pastatų nėra, o priešais yra įsikūrę gyvenamieji namai.