Prekybos gigantai „Ozas“ ir „Akropolis” (linkėjimai „Burger King”): kas ir kaip dirbs per šventes

Du sostinės prekybos gigantai - „Ozas“ ir „Akropolis” - išplatino pranešimus spaudai, kuriuose išsamiai aprašė, kokios parduovės ir kaip dirbs per artėjančias žiemos šventes.

Kaip dirbs „Akropoliai”

akropolis

 Prekybos centras „Akropolis“. Foto: bendrovės archyvas.

Nuo gruodžio 16 d. iki sausio 31 d. prekybos ir pramogų centruose „Akropolis“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose veikia tik pirmo būtinumo prekybos vietos: „Maxima“ ir „Eurovaistinė“, dalis kitų maisto, veterinarijos, optikos ir ortopedijos prekių pardavimo vietų, taip pat kai kurios paslaugų teikimo vietos, kurioms LR Vyriausybės nutarimu tai leidžiama.

Kūčių dieną, gruodžio 24-ąją, „Akropoliuose“ veikiančios prekybos ir maitinimo įstaigos (tiekiančios maistą tik išsinešimui) dirbs iki 17 val., išskyrus iki 19 val. dirbsiančias „Maximą“ ir „Eurovaistinę“ (Šiaulių „Akropolyje“ esanti „Eurovaistinė“ dirbs iki 18 val.).

Pirmąją Kalėdų dieną Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliai“ nedirbs.

Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, „Akropoliuose“ įsikūrusios „Maxima“ ir „Eurovaistinė“ atsidarys valanda vėliau nei įprastai – nuo 9 val. ryto. Kitos parduotuvės, kurių veikla nedraudžiama, restoranai ir kavinės, teikiantys maistą išsinešimui, kiti paslaugų tiekėjai dirbs pagal individualiai nustatomą darbo laiką. „Maximos“ dirbs iki 22 val. Atskirų prekybos ar paslaugų vietų darbo laiką patariama tikslintis www.akropolis.lt, nes pašto, bankų skyriai gali pasirinkti kitas darbo valandas.

Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31-ąją, Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių „Akropoliuose“ esančios prekybos vietos darbą baigs anksčiau nei įprastai – 20 val., išskyrus iki 21 val. klientus aptarnausiančią „Maximą“.

Sausio 1-ąją iš „Akropoliuose“ veikiančių prekybos vietų dirbs tik „Eurovaistinė“, „Maxima“ bei maistą išsinešimui teikiančios kavinės ir restoranai, kurie darbą pradės 12 val. ir dirbs iki 21 val. „Eurovaistinė“ Vilniuje ir Klaipėdoje dirbs iki 21 val., Šiauliuose – iki 19 val., „Maxima“ visuose trijuose prekybos centruose dirbs iki 22 val.

Dirbančios prekybos vietos

Nuo gruodžio 16 d. Vilniaus „Akropolyje“ iš viso veikia 41, Klaipėdos „Akropolyje“ – 37, Šiaulių – 34 prekybos ir paslaugų vietos, kurioms LR Vyriausybės nutarimu leidžiama tęsti veiklą. „Maxima“ Vilniuje, Klaipėdoje ir Šiauliuose dirba nuo 8 iki 22 val., o „Eurovaistinė“ Vilniuje ir Klaipėdoje 8-22 val., Šiauliuose 8-21:30 val.

Vilniaus „Akropolyje“ taip pat veikia: „Bottlery“, „Huracan Coffee“, „Livin“, „Majai“, „Alkava“, „Mon Ami kepyklėlė“, „Rūta“, „Saporte D‘Italia“, „Skonis ir kvapas / Arbata“, sūrio „Džiugas“ namai, „Kler è Kler“, „Kika“, optikos salonai „Fielmann“ ir „Vision Express“. Maistą ir gėrimus išsinešimui teiks „Caif Cafe“, „Delano“, „Formosa“, „Burger King“, „Gan Bei City“, „Jurgis ir Drakonas“, „McDonald‘s / McCafe“, „Sushi express“ ir „Vero Cafe“. Finansines paslaugas teiks „Exchange LT“, „General Financing“, „Luminor“, SEB, „Šiaulių“ ir „Swedbank“ bankai, draudimo įmonės „Gjensidige“ ir „Lietuvos draudimas“. Taip pat veiks „Tele2“, „Bitė“, „Joglė“, MTTC, „Švari Auto“, kompiuterių taisykla „Pelė“, „Paulini / Linos artelė“ ir „Lietuvos paštas“.

Vadovaujantis LR Vyriausybės nurodymais, ribojant judėjimą, į pirmo būtinumo prekybos erdves rekomenduojama vykti tik esant neišvengiamai būtinybei. Atvykus privalu laikytis visų reikalavimų: atvykti tik po vieną, dėvėti apsaugines veido kaukes, dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas, laikytis saugaus 2 metrų atstumo, apsipirkti pagal iš anksto pasiruoštus pirkinių sąrašus ir užtrukti maksimaliai trumpą laiką.

Veikiančiose prekybos vietose, kaip ir visuose prekybos centruose, bus užtikrinamas ne mažesnis kaip 15 kv. m. plotas vienam pirkėjui – prie įėjimo į kiekvieną veikiančią prekybos erdvę priklijuoti informaciniai lipdukai, kiek vienu metu joje gali būti žmonių. Ir toliau atidžiai bus stebimas žmonių srautas. Automobilių parkavimo apribojimai nuo gruodžio 16 dienos nebetaikomi.

Prekybos centruose nuolatinis dėmesys skiriamas patalpų vėdinimui, paviršių dezinfekcijai, srautų valdymui, automatiškai ultravioletiniais spinduliais dezinfekuojami eskalatorių ir judančių takų porankiai bei oras liftų kabinose. Prie kiekvieno iš „Akropolių“ įėjimų, informacijos centrų ir sanitarinėse patalpose įrengtos stotelės su automatiniais sensoriniais dezinfekcinio skysčio dalytuvais, visu pajėgumu veikia ir ventiliacijos sistema. 

Kaip dirbs „Ozas“ 

Po Vyriausybės nutarimo nuo gruodžio 16 d. sugriežtinus karantino ribojimus šalyje, sostinėje esančiame prekybos ir pramogų centre „Ozas“ įsigalioja nauja tvarka. Keičiasi prekybos vietų darbo laikas, kai kurių veikla stabdoma, įrengiami laikini prekių atsiėmimo punktai.

„Oze“ ir toliau veikia maisto prekių parduotuvės „Maxima XXX“ (8–22 val.), „Vynoteka“ (pirmadienį–šeštadienį 10–20 val., sekmadienį 10–15 val.), „Skonis ir kvapas“ (10–20 val.). Taip pat galima apsilankyti vaistinėse „Benu“ ir „Apotheka vaistinė“ – jos veiks 8–22 val.

Ir toliau veikia parduotuvė „Kika“, optikos salonai – „Fielmann“, „Vision Express“, „Optikos pasaulis“  (10–20 val.). Paslaugas lankytojams teiks „Lietuvos paštas“ (10–21 val.), „Linos artelė/Paulini“ (10–20 val.), mobiliųjų telefonų taisymo centras MTTC (10–19 val. tik darbo dienomis).

Maisto išsinešimo paslaugas ir toliau teikia šie prekybos ir pramogų centre „Ozas“ esantys restoranai: „,Hesburger“, „KFC“, „Dodo pizza“, „Devyni drakonai“, „Sriubos diena“, „No forks“, „Subway“, „Wokbusters“, „Radharanė“, „Asaki“, „Charlie pizza“, „Manami“, „Hong kong“, „Bonocosi“. Maistą išsinešimui bus galima įsigyti prekybos vietoje, užsisakant internetu arba naudojantis programėlės „Wolt“ ar „Bolt Food“.

Dalis parduotuvių turi prekių atsiėmimo centrus. Tokias paslaugas teikia: „Topo centras“, „ZARA“, „JYSK“, „Vaga“, „iDeal“, „Hiatus“ ir kt. Atsiėmimo punktų darbo laiką nustato pačios parduotuvės, atsižvelgiant į elektroninėse parduotuvėse įsigytų prekių suruošimą ir atsiėmimą. Šiuose punktuose prekės atsiimamos saugiu būdu: be grūsčių, laikantis saugaus atstumo, užtikrinama galimybė dezinfekuoti rankas, lankytojams pateikiama informacija apie asmens higienos laikymosi būtinybę (rankų higiena, kosėjimo, čiaudėjimo etiketas ir kt.), užtikrinama, kad prekių apžiūra, eksponavimas nevyktų.

Į prekybos ir pramogų centrą galima patekti pro įėjimą prie restorano „Bonocosi“ nuo „Technopolio“ biurų parko PENTA pastato pusės, taip pat esantį šalia „Crustum“ bei įėjimus iš daugiaaukštės automobilių stovėjimo aikštelės – -1A šalia automobilių plovyklos „Švaros broliai“ bei 1A, 2A ir 3A. Nors automobilių stovėjimo aikštelėse ribojimų atsisakyta, ir toliau išlieka lankytojų srauto kontrolė.

„Laikomės visų Vyriausybės numatytų karantino ribojimų ir saugumo reikalavimų, stebime ir reguliuojame srautus. Tačiau taip pat raginame gyventojus atsakingai įvertinti poreikį vykti į prekybos centrą ir apsilankyti čia tik esant būtinybei – išvengti pasikartojančių kelionių į prekybos centrą padeda apsipirkimas ilgesniam laikui. Labai prašome atsakingai laikytis taisyklių: teisingai dėvėti apsaugines veido kaukes, kurios priglunda prie veido ir visiškai dengia nosį ir burną, dezinfekuoti rankas, laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo ir pajutus bent menkiausius peršalimo simptomus nevykti į prekybos centrą. Taip pat susiplanuoti apsipirkimą ir, jei tik įmanoma, prekybos centre apsilankyti vienam šeimos nariui – saugumas šiuo metu yra visų mūsų prioritetas“, – sako prekybos ir pramogų centro „Ozas“ valdytoja Ina Augulienė.

I.Augulienės teigimu, įsigaliojus naujoms karantino taisyklėms, lankytojų srautai prekybos ir pramogų centre „Ozas“ gerokai sumažėjo: „Palyginus pastarųjų kelių dienų srautus su praėjusios savaitės tomis pačiomis savaitės dienomis, lankytojų srautai ženkliai sumažėję. Tai įrodo, kad sugriežtinimai veikia, po jų įvedimo žmonės į prekybos centrą arba atvyksta po vieną, arba apsilankymo visiškai atsisako. Labai tikimės, kad gyventojai elgsis atsakingai ir rūpinsis savo bei kitų saugumu. Artėjant šventėms norisi palinkėti saugumo, vilties ir susitelkimo, kad gyvenimas šalyje netruks grįžtų į įprastas vėžes.“

Planuojami prekybos ir pramogų centro darbo laiko pokyčiai ir šventiniu laikotarpiu.

Gruodžio 24 d. parduotuvės ir paslaugų teikimo vietos (kurių veikla leidžiama) dirbs 10–16 val., „Maxima“ – 8–19 val.

Gruodžio 25 d. – nedarbo diena.

Gruodžio 26 d. parduotuvės ir paslaugų teikimo vietos (kurių veikla leidžiama) dirbs 10–20 val., „Maxima“ – 9–22 val.

Gruodžio 31 d. parduotuvės ir paslaugų teikimo vietos (kurių veikla leidžiama) dirbs 10–18 val., „Maxima“ – 8–21 val. Sausio 1 d. – nedarbo diena.