Prie gražiosios eglės besiveršiančių vilniečių lauks masyvios baudos

Kalėdinė Vilniaus eglė solidarizuojasi su vilniečiais – atsitveria saugiu atstumu nuo visų ir šventinį laikotarpį leis griežtame karantine: Vilniaus eglė keliasi į internetą ir bus atitverta nuo lankytojų visą šventinį laikotarpį, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Savivaldybė siunčia aiškią žinutę miestiečiams – per Kalėdas ir Naujuosius neplanuokite jokių vykimų į Katedros aikštę.Atsižvelgus į pandemijos situacijos rimtumą ir griežtus karantino apribojimus, Vilniaus savivaldybė nusprendė riboti judėjimą didesniu perimetru aplinkui Katedros aikštę. Taip pat atsisakyta Naujamečių fejerverkų, kurie pritrauktų žmones žiūrėti reginį, todėl sostinė renkasi šventes sutikti saugiai ir atsakingai.

egle

Kalėdinė eglutė. Foto: Saulius Žiūra.

„Nuspręsta fiziškai atitverti eglę ir atsisakyti Naujamečių fejerverkų dėl visų saugumo, tausojant medikus ir rūpinantis išsaugoti kuo daugiau gyvybių. Visi norime, kad griežčiausi ribojimai kiek įmanoma greičiau pasibaigtų, jie niekam nėra malonūs, tačiau būtini. Šį kritinį laikotarpį kviečiame pabūti namuose, stebėti tiesioginę eglės transliaciją internetu ir viltingai sulaukti šviesesnio meto 2021-aisias", – pranešime žiniasklaidai cituojama Vilniaus vicemerė Edita Tamošiūnaitė.

Prie eglės nebus galima patekti gruodžio 24-27 dienomis ir gruodžio 31 d. (Naujųjų metų naktį). Naujųjų naktį bus atitvertos abi eglės – ir Rotušės, ir Katedros aikštėse.Gruodžio 24-27 d. bus draudžiamas eismas Tilto gatve ir automobilių stovėjimas. Gyvenantys šioje miesto dalyje ir turintys leidimus statyti automobilius ir toliau galės tuo naudotis. Tilto, K. Sirvydo, Ž. Liauksmino ir Radvilų gatvių gyventojai galės įvažiuoti  į savo gatves tik iš Radvilų gatvės.

Tiek gruodžio 24-27 d., tiek gruodžio 31 d. nuo 22.30 val. iki 2021 m. sausio 1 d. 01.30 gyventojai, kurių automobilių stovėjimo leidimai galioja 21 teritorijoje, galės įvažiuoti į ją ir statyti automobilius – teritorijos ribos apima Vilniaus  g.  (nuo  Žygimantų  g.),  Gedimino  pr., T. Vrublevskio g., Žygimantų g. (iki Vilniaus g.) Gyventojai, kurių automobilių stovėjimo leidimai galioja 5 teritorijoje, galės statyti automobilius savo teritorijos ribose nedraudžiamose vietose. Minėtos teritorijos ribos apima Pylimo,  Bazilijonų,  Aušros  Vartų,  Subačiaus,  Bokšto,  Išganytojo, Maironio,  Barboros  Radvilaitės,  Šventaragio  gatvėmis,  Gedimino pr. (iki Jogailos g.), Jogailos g. (nuo Gedimino pr.).Gruodžio 24-27 d. bus draudžiamas automobilių stovėjimas T. Vrublevskio, Šventaragio, Tilto, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvėse, ir  draudžiama įvažiuoti  į Kalnų parką ir Trispalvės al.

Per Naujuosius metus, gruodžio 31 d. nuo 22.30 val. iki 2021 m. sausio 1 d. 01.30 val. bus draudžiamas eismas ir viešojo transporto judėjimas T. Vrublevskio, Šventaragio, Tilto, Barboros Rad-vilaitės gatvėmis.Gruodžio 31 d. ir sausio 1d. bus draudžiamas parkavimas šalia Katedros aikštės esančiose parka-vimo vietose (T. Vrublevskio, Šventaragio, Tilto, Barboros Radvilaitės ir Maironio gatvėse.

Taip pat  bus draudžiama įvažiuoti į Kalnų parką ir Trispalvės al.Viešųjų erdvių kontrolę per šventes užtikrins sustiprintos Policijos pajėgos,  savivaldybės Viešosios tvarkos pareigūnai, jiems talkins ir šauliai. Patruliuodami jie primena apie šiuo metu viešose erdvėse galiojančią tvarką ir nustatytas taisykles, kurių privalu laikytis. Nesilaikantiems karantino taisyklių, pareigūnai skiria pinigines baudas, kurios fiziniam asmeniui numatytos nuo 500 iki 1500 Eur.  Viešosios tvarkos pareigūnai stebės, ar nėra susibūrimų, kaip dėvimos kaukės. Erdvių stebėjimui bus pasitelkti ir dronai.

Pasirūpinta tiesioginė transliacija iš Katedros aikštės, kuri  vyksta www.karantinas.lt/eglute svetainėje. Eglutę galima saugiai stebėti, nejudant iš namų, visą šventinį laikotarpį iki sausio 6 d.