Į Dvarčionis ateina „Lidl?”

Nedidukė Dvarčionių „maksimytė”, jau kadaise įsikūrusi Keramikų gatvėje, turėtų sunerimti – jei tik neiškils didesnių kliūčių, visai šalio jos, toje pačioje Keramikų gatvėje netrukus turėtų iškilti naujas prekybos centras. 

Nors savivaldybės puslapyje paviešintuose projektiniuose pasiūlymuose prekybos tinklo, įsikursiančio naujame pastate, pavadinimas neminimas, tačiau iš paskelbtų vizualizacijų panašu, kad realiausias kandidatas - „Lidl”.

dvarcionys2

Būsimasis prekybos centras Dvarčionyse. Projekto vizualizacija.

Naujasis prekybos centras planuojamas vietoje čia stūksančio kultūros paskirties pastato (Keramikų g.4), nors pačia kultūra čia senokai nekvepia – pastate įsikurusios įvairios įmonės: nuo vaistinės iki autoserviso.

  

Po numatomos „rekonstrukcijos” radikaliai pasikeis ne tik pats pastatas, bet ir jo paskirtis – iš kultūros į prekybos. Nurodoma, kad skypo plotas 2047 kv.m., jame iškils 1151 kv.m. bendro ploto prekybinės paskirties pastatas su 31 numatoma automobilių parkingo vieta.

dvarcionys2

 Būsimasis prekybos centras Dvarčionyse. Projekto vizualizacija.

Rekonstrukcijos metu kompleksiškai tvarkomas sklypas ir dalis gatvių su pėsčiųjų šaligatviais, kurie susilieja su prekybos centro sklype esančiais pėsčiųjų takais bei kita infrastruktūra, rašoma projektiniuose pasiūlymuose. Priešais įėjimą į prekybos centrą formuojamas pėsčiųjų skveras su želdiniais ir suoliukais. Rytinėje pusėje sklypas ribojasi su valstybine žeme, kur projektuojamas pėsčiųjų takas su suoliukais.

dvarcionys3

Būsimasis prekybos centras Dvarčionyse. Projekto vizualizacija.

dvarcionys1

Esamas pastatas po rekonstrukcijos pasikeis neatpažįstamai. Foto: Google Street Views.