Pylimo gatvėje duoklė aštuoniasdešimtiesiems

Nors Covid-19 antrosios bangos čiuptuvai vis labiau gniaužiasi, tačiau norintieji laiko mašina nukeliauti trisdešimt metų atgal, dar turi puikų šansą. 

Neseniai Pylimo gatvėje atsidariusiame klube bare „30 plius” (Pylimo g.38) jau šį ketvirtadienį, spalio 22 dieną, rengiamas vakarėlis „Atgal į aštuoniasdešimtuosius”, skirtas amžinai jauniems. „Tie magiški 80-ieji...„Terminatorius” ir „Depeche Mode”, „Rambo” ir Madonna, serialas „Aštuonkojis” ir italų disko bumas...Jei tau tada buvo keturiolika ir tėvai neleisdavo į diskotekas - pats laikas paimti revanšą” , - renginio aprašyme šmaikštauja vakarėlio organizatoriai.

disckovirsus

Pylimo gatvės klube (Pylimo g.38) bus galima pajusti 80-ųjų dvasią. 

Tuo metu, kai Sovietų Sąjungoje prasidėjo vadinamasis persitvarkymas, privedęs imperiją iki subyrėjimo, Vakarų Europoje ir Amerikoje popkultūros industrija jau dirbo visu pajėgumu, viena po kitos kepdama popmuzikos žvaigždes, kurių įrašai įvairiausiais keliais, dažniausiai kontrabandiniais, pasiekdavo ir Sovietų Sąjungos miestų, tarp jų – ir Vilniaus diskotekas.

 

Nors tada Pylimo gatvė dar vadinosi Komjaunimo, tačiau vienas po kito pradėję dygti kooperatyvai, videosalonų ir vakarietiškos rengimosi mados bumas, bylojo, kad radikalios permainos – ne už kalnų. Galbūt todėl, o galbūt todėl, kad aštuoniasdešimtaisiais gimė daugybė įsimenančių hitų, keliaujančių iš kartos į kartą, šis likmetis vadinamas popkultūros aukso amžiumi. Ir vakarėlio organizatoriai žada, kad tai bus kažkas panašaus į kelionę laiko mašina, juo labiau, kad ir pati vakarėlio vieta (apie jos istoriją jau rašėme) savo interjeru mena tas retas to laikmečio kavinaites.