Ties A.Goštauto gatve Į Nerį plūstelėjo teršalai

Šiandien gavus pranešimą apie Neries taršos atvejį Goštauto g., „Vilniaus vandenų“ brigada buvo operatyviai išsiųsta į įvykio vietą, kad išsiaiškintų taršos šaltinį.

Pirminiais duomenimis buvo nustatyta, kad taršos šaltinis – ne iki galo išvalytos nuotekos, kurios į upę galimai pateko iš netoli taršos vietos esančios bendrovės „Vilniaus vandenys“ siurblinės, informuojama bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Šiandien siurblinėje bendrovės rangovas vykdė planinius nuotekų rezervuaro valymo darbus. Vykdant šiuos darbus, dalis ne iki galo išvalytų nuotekų iš siurblinės galimai pateko į upę. Tarša buvo operatyviai sustabdyta. Apie įvykį pranešta Vilniaus regiono aplinkosaugininkams.

neris

Upė Neris. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Pirminės priežastys, dėl ko ne iki galo išvalytos nuotekos pateko į upę – momentinis siurblinės rezervuaro valymo proceso sutrikimas. Preliminariais skaičiavimais, technologinis sutrikimas buvo fiksuotas nuo pusvalandžio iki valandos, per tą laiką galėjo išbėgti iki 100 kubinių metrų ne visai išvalytų, nedidelės koncentracijos nuotekų.

Ar gamta žalai buvo padaryta, kokio dydžio žala, turėtų įvertinti aplinkosaugininkai. Siekiant, kad panašūs įvykiai nepasikartotų ateityje, bendrovė savo ruožtu artimiausiu metu peržiūrės siurblinių rezervuarų valymo procesą, prevenciškai patikrins ir siurblinėse esančius technologinius įrenginius.