Tėvų ir vaikų pamėgtas LVJC (ir ne tik jis) keičia šeimininkus

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, toliau vykdydama jai pavaldžių įstaigų optimizaciją, trečiadienį Vyriausybės posėdyje pasiūlė Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą perduoti Vilniaus miesto savivaldybei. Siūlymui pritarta, rašoma Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Centrui perėjus savivaldybės žinion, jo funkcijos išliks panašios: ikimokyklinis ugdymas, vaikų ir suaugusiųjų neformalusis švietimas, vaikų ir jaunimo užimtumas, gyventojų poilsio organizavimas. 

„Paslaugomis Lietuvos vaikų ir jaunimo centre naudojosi Vilniaus miesto gyventojai, dėl to racionaliau būtų, kad centras ir priklausytų Vilniaus savivaldybei. Tikimės, kad sostinėje gyvenantys vaikai ir suaugusieji dabar turės dar daugiau galimybių turiningai ir pagal savo poreikius praleisti laisvalaikį“, - pranešime žiniasklaidai cituojamas švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.    

Savivaldybei taip pat perduodamos Naujojoje Vilnioje esančios ir dabar nenaudojamos Vilniaus technologijų mokymo centro dirbtuvės. Šiose patalpose įsikurs besiplečiantis Vilniaus Žaliakalnio darželis-mokykla, – planuojama įsteigti 6 grupes po 15–20 vaikų. Dirbtuvių patalpas numatyta pertvarkyti į sporto salę, kurioje treniruosis lengvosios atletikos, dvikovinių sporto šakų, meninės gimnastikos ir kiti sportininkai. Čia taip pat turėtų įsikurti ir Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokyklos Naujosios Vilnios filialas, Naujosios Vilnios muzikos mokykla, Valdorfo mokykla.   

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai optimizuojant pavaldžių įstaigų veiklą, atsisakoma perteklinių funkcijų, mažinami dubliavimo atvejai, administravimo išlaidos, racionaliau panaudojami finansiniai ištekliai. 

Taip pat vyriausybė pritarė, kad Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos savininko teisės ir pareigos nuo rugsėjo 1 d. iš Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos būtų perduotos Vilniaus miesto savivaldybei. Kartu su jomis savivaldybei bus perduotas mokyklai priklausantis turtas, įstaigos veiklos užtikrinimui numatyti asignavimai. 

Mokykla savivaldybei perduodama atsižvelgiant į tai, kad Vilniaus miesto Antakalnio, Žirmūnų, Verkių seniūnijose veikiančios savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos yra perpildytos, o mokinių skaičius šiose seniūnijose nuolat auga. Kai kurios iš kaimyninių mokyklų jau dabar dirba 150 proc. pajėgumu, todėl perduotos patalpos padės užtikrinti didesnį ugdymo prieinamumą minėtose miesto seniūnijose. 

Savivaldybei bus perduodami Nemenčinės gatvėje esantys pastatai, t.y. mokykla, bendrabutis, skalbykla ir kiti inžineriniai kiemo statiniai, mokyklinis mikroautobusas, bei visa mokykloje ir bendrabutyje esanti įranga, baldai. 

Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinėje mokykloje pamokas lanko apie 150 mokinių. Mokykla aprūpinta keliolika interaktyvių ekranų, 3D klasės įrangos komplektais, taip pat 3D spausdintuvu, planšetiniais ir nešiojamais kompiuteriais. 

Mokyklos patalpose jau kelintus metus yra įsikūrusios ir VGTU inžinerinio licėjaus pradinio ugdymo klasės. 

Rengiant 2021 metų valstybės biudžeto projektą šios mokyklos išlaikymui numatoma skirti 527 tūkst. eurų. Šia suma bus didinami asignavimai Vilniaus miesto savivaldybei, kad būtų užtikrinta mokyklos veikla. Planuojama, kad perduotos mokyklos patalpose ir toliau bus teikiamos moksleivių ugdymo paslaugos. 

Vilniaus miesto savivaldybės taryba su prašymu perimti Vilniaus „Šaltinio“ pagrindinės mokyklos savininko teises ir pareigas bei turtą kreipėsi 2019 metais.