Baladė apie operhauzo plyteles, „Saulę ir jūrą” bei Insta gražuoles

Ar prisimenate, koks svarbiausiaus įvykis Vilniuje buvo prieš metus, liepos 4-ąją? Taip, praėjusiais metais per liepos karščius vėl su nauja jėga prabilo rekonstruotas Vilniaus operos ir baleto rūmų fontanas, jo atidarymo šventė tapo nemenkos sėkmės sulaukusiu vilniečių vakarėliu po atviru dangumi. 

Tą kartą apsilankę šventės išvakarėse, pastebėjome, kad pakeliui į vakarėlį dalis dailiųjų vilniečių gali likti be savo aukštakulnių – nors pačios Operos ir baleto rūmų centrinio įėjimo prieigos buvo išklotos naujomis plytelėmis, tačiau vos už keliasdešimties metrų akis badė taip ir nerenovuoti takai su suskilusioms granito plokštėmis ir plytelėmis. 

 

Tą kartą savivaldybės įmonė „Grinda”, kurios darbuotojai ir plušėjo prie Operos ir baleto rūmų, greitai sureagavo. „Darbai aplink LNOBT gana intensyviai vykdomi jau beveik metus. Objektas didelės apimties, darbus komplikuoja tai, kad remontas vykdomas neužtveriant visos aplink LNOBT esančios erdvės (ir neuždarant LNOBT), o atvirkščiai, stengiantis netrukdyti teatro veiklai, neišbraukiant teatro iš kultūrinio Vilniaus ir vilneičių gyvenimo. Būtent todėl remontas vykdomas atskirais etapais: vienose teatro prieigų dalyse remontas jau baigtas, kitos (iš A. Vienuolio gatvės pusės) dar laukia savo eilės. Kantrybės!”, - rašė „Grinda” po mūsų įrašu feisbuko sienoje. 

1

Operos ir baleto teatro prieigos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ką gi, praėjo metai, mūsų kantrybė išseko ir mes vėl čia – prie Operos ir baleto rūmų (iš Vilniaus ir J.Lelevelio gatvių pusės). Rekonstruota dalis ryšiai konstrastuoja su taip ir nepaliestais takais. Vienoje vietoje sumestos kažkokios lūženos, o kitoje – sukrautas nedidelis lauželis – matyt artėjančių Mindauginių proga. Galima kažkiek suprasti – pandemija, karatinas, nežinioje atsidūręs kultūrinis sektorius. Iš kitos pusės – per 50 tūkst. eurų „Grindos” pelno, virtusio paplūdimio instaliacija Lukiškių aikštėje (beje, dar ne taip seniai taip buvo komunikuojama kaip “alternatyva pajūriui”).

2

Operos ir baleto teatro prieigos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Ką gi, jei jau kalba sukasi apie menines instaliacijas – puikiai atrodantis (o šioje vietoje reikėtų padėkoti tai pačiai „Grindai”) Operos ir baleto rūmų fontanas yra pati ta vieta. Kodėl gi čia neištiesus agroplėvelės, ant jos neišbėrus 300 kubinių metrų smėlio ir nepakartojus Venecijos bienalėje triumfavusios operos-performanso „Saulė ir jūra”? Tik kiek kitokios jos versijos, kurioje galėtų dalyvauti saulę, smėlį ir fontaną mėgstantys vilniečiai, o Instagramo gražuolės čia demonstruotų savo įrudusių kūnų linijas ir madingiausius maudymosi kostiumėlius.

Operos ir baleto teatro prieigos. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17