Paplūdimys ant Tauro kalno: tarp trololo ir idee fixe

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, reaguodami į visuomenėje kilusį susipriešinimą dėl atviro paplūdimio Vilniaus Lukiškių aikštėje, pristato apklausą, kurioje klausia visuomenės nuomonės dėl tinkamiausios pliažo vietos Vilniuje.

Buvęs Prezidentų V. Adamkaus ir D. Grybauskaitės patarėjas, TS-LKD kandidatas Šeškinės vienmandatėje apygardoje Mindaugas Lingė pažymi, kad tradiciškai valdžioje esantys linkę patys spręsti, kas neva geriausia visuomenei, tačiau TS-LKD siūlo kitokią poziciją.

 

„Sprendimai gali būti nuleisti iš viršaus, kaip smėlis Lukiškių aikštėje iš priekabos arba gali būti stumiami buldozeriu, kaip Lukiškių aikštės įstatymas, tačiau lygiai taip pat sprendimai gali būti paremti ir žmonių nuomone – tariantis ir įsiklausant. Kodėl prieš įkuriant naują vasariškų pramogų erdvę miesto centre nepaklausus žmonių? Konfliktas ir supriešinimas duoda dėmesio, bet nekuria pasitikėjimo. Tarimosi ir susitarimų – štai ko labiausiai šiuo metu trūksta Valstybės politikoje, jei iš tiesų gerbiami žmonės, kaip dažnai deklaruojama“, – pranešime žiniasklaidai cituojamas M. Lingė. 

taurokalnas

Paplūdimys ant Tauro kalno: trololo ar idee fixe? Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

Siekiant pasitarti ir įsiklausyti į visuomenės nuomonę, TS-LKD kviečia sudalyvauti apklausoje ir atsakyti, kuri Vilniaus vieta būtų tinkamiausia miesto pliažui? 

1323.lt komentaras: jei atsivertėte balsavimo nuorodą, galite išvysti kelis gana realius variantus (prie Baltojo tilto bei šalia Vilnelės), kelis „trololo” stiliaus pasiūlymus (prie Seimo, prie savivaldybės), tačiau štai toks variantas – paplūdimys ant Tauro kalno, nors taip pat labiau primena trolinimą, tačiau gali tapti ir idee fixe. Čia ilgus metus stūksoje Profsąjungų rūmai gana paskubomis buvo nušluoti nuo žemės paviršiaus, o už netinkamą griovimo darbų konkurso organizavimą savivaldybei skirta solidi bauda. Vietoje Profsąjungų rūmų turėtų iškilti Nacionalinė koncertų salė. Projekto vertė masyvi – 52 mln. eurų, ir kol kas nėra aišku, kada ir kaip prasidės darbai. Tad bent jau kol kas atviro baseino ir paplūdimio ant kalno su nuo jo atsiveriančia fantastiška panorama idėja šioje vietoje galbūt ir neatrodo tokia jau beprotiška. Galbūt net verta atlikti galimybių studiją ir kas žino, gal pora karštų vasarų (iki tol, kol išsijudintų Nacionalinės koncertų salės statybų pradžia), vilniečiai ir miesto svečiai turėtų realų paplūdimį centrinėje miesto dalyje – su vandeniu, smėliu, pieva ir maisto furgonėliais.