Baltojo tilto pievelė: sugrįžus po metų

Kaip ten jis, Baltasis tiltas? Prieš kelias dienas triukšmingai ir pakylėtai pažymėta Baltojo tilto sporto aikštyno nauja pradžia – rekonstrukcija baigta ir čia dar gana nemažą likusią šio šiltojo sezono dalį linksmai praleis aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojai. 

Tai yra šviesioji Baltojo tilto pusė ir išties, pasigrožėjus nuotraukomis, galima sakyti kad nepaisant visų tų istorijų su ne ypač tinklinio aikštelėms tinkamu smėliu ar mini futbolo aikštelių nebuvimu – erdvė iš tiesų atrodo smagiai, patraukliai, viliojančiai. 

 

Kiek liūdnesnė – vadinamoji „ramioji” Baltojo tilto pusė, savo kultine pievele plasnote įplasnodavusi į Žvėryno glėbį. Turbūt galima drąsiai teigti, kad šiltuoju sezonu ant šios pievelės būdavo perskaitoma daugiau knygų nei M.Mažvydo bibliotekoje. O kur dar tos romantiškos akimirkos, praleistos gulint ant žolės, spoksant į dangų ir ilsinant smegenis nuo didmiesčio greičių. Ar klausantis antrosios pusės kalbų ir stebint žaidžiančius vaikus, paskutinius distancijos metrus įveikiančius baidarininkus ar žvejus kitoje, „laukinėje” pusėje. 

2

Baltojo tilto apylinkės, 2020 m. birželis. Foto: Julius Baliutavičius.

Prieš daugiau nei metus Baltojo tilto pievelė buvo „nuskalpuota”, dabar gi viskas pamažu grįžta: nykoka krantinė virto promenada su savo keliais tęsiniais, vedančiais į Žvėryną, baidarininkų užutekis su patogesniu išsilaipinimu, keistokas vieškelis, kuris, matyt dar keis savo išvaizdą.

pievele2019

Baltojo tilto apylinkės. 2019 m. birželis.

Tik štai pati naujoji pieva, paplauta liūčių, toli gražu neprimena tos ankstesnės pievos ir matyt reikės luktelėti, kol vėl bus smagu ant jos išsitiesti – kaip kadaise. Ar tikrai reikėjo ją taip „nuskapuoti” tvarkant krantinę?

pievele20192

Baltojo tilto apylinkės. 2019 m. birželis.

Ar gal, panašiai kaip stadionuose, buvo priimtas sprendimas „morališkai pasenusią dangą” keisti modernesne sėkla? Kas žino...

Baltojo tilto pievelė ir jos apylinkės, 2020 m. birželis. Foto: Julius Baliutavičius/1323.lt

1

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12